Kulaklarınızda Saç Tüy Kılları Var ise Dikkat Hastalığın Habercisi Olabilir

25.10.2019
1.875
Kulaklarınızda Saç Tüy Kılları Var ise Dikkat Hastalığın Habercisi Olabilir

2016 ve bu noktada, çoğumuz bizi kalp krizi ve kalp hastalığı için risk altında bırakan ne olduğunu biliyoruz. Bir düzeyde, genetiğin bununla çok ilgisi var – ancak yaşam tarzı da bir şeyleri gerçekten değiştirebilir. Kilo, diğer sağlık öyküleri ve sigara içip içmemek koroner kalp hastalığı riskine katkıda bulunabilir.

Ama şüphelenmemiş olabileceğin bir faktör var ve hepsi senin kulaklarınla ​​ilgili.

Bazı çalışmalara göre, kulaklarınızda bulunan kıl miktarı gelecekteki kalp sağlığınızın bir göstergesi olabilir. Peki bu neden böyle? Bazı araştırmacılar ve doktorlar bunu yıllardır belirlemeye çalışıyorlar ve aşağıda meslekten olmayanların terimleriyle açıklanıyor. Cımbızları bırak ve bu konuda kendini eğitmeye başla. Saç kulaklarınızın kalp sağlığınızla nasıl ilişkili olduğunu anlamak hayatınızı nasıl kurtarabilir.

Kulaklarınızda saç olması kötü bir işaret olabilir  ve sadece biraz çirkin olduğu için değil

Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, kulak kanalınızdaki saçla kalp krizi arasında bir bağlantı var.

Biraz korkutucu geliyor değil mi? Görünüşe göre, doktorlar yıllardır kulak ve kalp sağlığı arasında bir ilişki olduğunu fark ediyorlar

1973’te Dr. Sanders T. Frank ve ekibi, diyagonal kulak memesi kıvrımının koroner arter hastalığına işaret edebileceğini belirledi. 1984 yılında, başka bir bilim ekibi aynı teoriyi önerdi.

Aslında, kalp hastalığı riskine katkıda bulunabilecek birçok belirleyici faktör vardır

2006’da Dr. Edston E., Amerikan Adli Tıp Patolojisi Dergisi’nde bir çalışma yayınladı. Bir kulak memesi kıvrımının, erkek ve kadınlarda kalp hastalıklarına güçlü bir şekilde bağlı olduğunu belirtti.

Uzun lafın kısası: Kulak meselesi kalp hastalığını gösterebilir, ancak tek faktör bu değil

BMI, yaş ve aile öyküsünün de bununla ilgisi var. Kulak memesi kıvrımının bir faktör olarak eklenmesi birçok göstergeden sadece biridir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.