Makûs kolesterolü düşürüyor iyi kolesterolü çoğaldırıyor!

25.01.2019
291
Makûs kolesterolü düşürüyor iyi kolesterolü çoğaldırıyor!

Geçmiş yarıyılların en daha önceki rehabilitasyon usullerinden biridir. Bir Hayli şahsın tadına dahi bilindik olmadığı akdiken meyvesi, tüketimi çok yaygın olmasa da oldukça bereketli bir yiyecektir. Hafif ekşi tadı ve eforlu içeriğiyle akdiken meyvesi, kalpten kolesterole kadar bir hayli alanda inanılmaz tesirler yaratır.Beslenme ve Perhiz Uzmanı Büşra Çengel, akdiken meyvesinin yararlarını anlatıyor.

Bir Hayli mevzuda fayda sağlayan akdiken meyvesinin en ehemmiyetli bereketlerinin arasında stres üzerindeki tesiri vardır. Durgunlaştırıcı özelliği olan akdiken meyvesi, bireydeki stres seviyesini asgariye düşürerek rahatlatır.

SIHHATLİ BİR SİNDİRİM SİSTEMİ İÇİN…

Bağırsak florası ile alakalı organik bileşenleri barındıran akdiken meyvesi, sindirim sisteminin çok daha sıhhatli ve basit işlemesini sağlar. Kabızlık, hazımsızlık ve mide sızılarına iyi gelir.

EFORLU BİR KALP İÇİN…

Akdiken meyvesi kumpaslı olarak harcandığı takdirde kan akışını çoğaldırarak kan tazyikini düşürür. Aynı zamanda kan dolaşımının gelişimini sağlar. Üstelik yüksek kolesterole bağlı olarak görülen kalp hastalığına karşı iyi bir koruma sağlar.

TÜM BUNLARIN YANI SIRA;

  • Karaciğeri gözetir,
  • Bağırsak enfeksiyonlarının giderilmesinde rol oynar,
  • Makûs kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü çoğaldırır,
  • Antioksidan özelliği sayesinde cildin arınılmasına ve yenilenmesine dayanakçı olur.

HAMİLELER HARCAYABİLİR Mİ?

Gebelik bedenin değiştiği, hormonların mutasyon içinde girdiği bir yarıyıl olduğu için beslenme her zamankinden daha ehemmiyetlidir. Ancak bu her sıhhatli besinin harcanacağı anlamına gelmemelidir. Bu noktada hamile veya emziren bayanlar akdiken meyvesini harcamadan hekimine danışmalıdır.

Kaynak : Sabah

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.