Kolesterolü tertip eden tek yiyecek

05.04.2019
44
Kolesterolü tertip eden tek yiyecek

Yiyeceklerin sıhhatimiz üzerinde bir hayli tesiri bulunuyor. Bu yiyeceklerden en ehemmiyetlisi ahşap elma olarak da öğrenilen bael meyvesi. Hindistan’a has bir cins olan bu besinin sıhhatimize ciddi tesirleri var. Hindular için mukaddes olduğu düşünülmektedir. Sağlık yararları ise oldukça fazladır. İşte o yiyecek…

İSHAL, KOLERA, HEMOROİD VE VİTİLİGOYU REHABİLİTASYON EDEBİLİR

Bael meyvesi, ishal gibi hastalıkların korunmasına ve iyileştirilmesine destekçi olur. Bu meyvenin kurutulmuş tozu, kronik ishalin rehabilitasyonunda kullanılır. Olgunlaşmamış bael meyvesinin özü basuru ve vitiligoyu tesirli biçimde rehabilitasyon edebilir. Ayrıca kansızlık, kulak ve göz bozukluklarını rehabilitasyon etmek için de kullanılır.

MİDE ÜLSERİNİ AZALTIR

Bael, gastrik ülserlerle gayret etmek için muhtelif antioksidanlarla doludur. Baelin rehabilitasyon ettiği bu mide problemi, midedeki asidik seviyede bulunan balanssızlıktan dolayı alana gelir.

KOLESTEROLÜ HAKİMİYET EDEBİLİR

Bael yaprağının özü, kandaki kolesterol seviyesini hakimiyet etmek için kullanılabilir.

SOLUNUM SORUNLARINI ÇÖZEBİLİR

Baelden elde edilen yağ, astım veya soğuk algınlığı gibi solunum bozukluklarını rehabilitasyon etmek için kullanılabilir. Bu yağ ayrıca kafa tenine uygulandığında soğuğa karşı mukavemet sağlar niteliktedir.

KABIZLIĞI ÖNLEYEBİLİR

Bael meyvesinin kabızlığı gideren en natürel ilaç olduğu söylenir. Hamura az ölçüde kaarabiber ve tuz ilave edilmesi, bunun kumpaslı olarak harcanması bağırsaklarda bulunan zehirli maddeleri atmaya destekçi olacaktır.

DİYABETİ HAKİMİYET EDEBİLİR

Bael, kan şekeri seviyelerinin hakimiyetinde yararlı olan laksatifler bakımından zengindir. Bunun sebebi ise, pankreasın enerji ile dolması ve kandaki şeker seviyesini hakimiyet edebilmek için gereken ölçüde insülin üretebilmesidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.