Kışın cildin kurumasını önleyen 7 gıda

03.02.2019
68
Kışın cildin kurumasını önleyen 7 gıda

Kış mevsimi cildin en kuru ve sıhhatsiz zamanlarındandır. Cildin kurumasına bir hayli faktör neden olur özellikle çok fazla sabun ve sıcak su kullanımı cildi duyarlı bir yapıya dönüştürür. Bu etmenleri ortadan kaldırmanın yanında sıhhatli beslenme uyuyor. İşte kışın cildin kurumasını önleyen 7 gıda…

Nar

Nar da bulunan arils tohumları, cildin güneşten hasar görmesini önleyen ve kan akışını çoğaldıran polifenollerle doludur. Ayrıca UV ışınlarına karşı gözettiği öğrenilen bir antioksidan olan ellagik asit kapsar ve cildinizin kurumasını maniler.

Tatlı patates

Tatlı patateslerin en verimli beslenme güzergahlarından biri, A vitamininin fantastik yüksek bir kaynağı olmasıdır. Özellike sıhhatli cilt için zorunlu olan tatlı patates, cildinizin kışın kurumasını maniler ve nem verir.

Ceviz

Cevizin içindeki alfa-linolenik asidi ciltteki nemi tutuklayarak, hücre çeperini güçlendirir

Soğuk havalarda natürel cilt bakım teklifleri

Doğada bulunan bir hayli sıhhatli yiyeceklerin çoğu, ciltteki kuruluğu, çatlakları onarmaya ve nemi dengelemeden birebirdir. İşte sizin için soğuk havalarda uygulayabileceğiniz cilt bakım teklifleri…

Hindistan cevizi yağı

Cildiniz için iyi bir seçim olan hindistan cevizi yağı en iyi ıslatıcılar arasında yer alır. Yatamdan evvel cildinize hindistan cevizi yağını ovuşturarak yedirin.

Avokado

Avokado maskesini günümüzde bir hayli şahıs tarafından kullanılan maskeler arasındadır. Avokadonun verimlerinden faydalanmanın en iyi yolu, bal ile karıştırarak cildinize uygulamaktır. Avokado, sıhhatli yağlar ve cildi zarardan gözeten, nemli kalmasını sağlayan karotenoidler kapsar.

Papaya

Papaya, muz ve balı ayrı bir kapta ezin, kurumuş kirlerin üzerine uygulayın. Papaya, A,C ve E vitaminleri bakımından zengindir ve ihtiyarlama karşıtı bir gıda olarak bilinmektedir.

Yağlı süt

Ölü cilde, peeling tesiri verir ve cildini ıslatır. Ancak bu noktada dikkat etkeniz gereken vaziyet, süt mahsullerine veya laktoz alerjiniz varsa kullanmamanız gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.