UA-133710256-1

Kırmızı Muz 1 Ayda 7 Kilo Zayıflatıyor

17.02.2019
135
Kırmızı Muz 1 Ayda 7 Kilo Zayıflatıyor

Kırmızı muzun bereketleri, sarı muzun papucunu dama atacak. Sarısına oranla daha fazla beta karoten ve C vitamini içeren kırmızı muzun bir hayli faydayı mevcut. İşte daha evvel hiç dinlemediğiniz kırmızı muzun bereketleri…

Kırmızı muz, sıradan muzdan daha küçük boyutlarda, kabuğu koyu kırmızı ya da mor renklerde olan bir muz türüdür. Bu renkli meyve Doğu Afrika, Asya, Güney Amerika ve Birleşik Arap Emirlikleri üreticileri tarafından ithal edilmektedir. En gözdesi Orta Amerika’da üretilerek dünya çapında satılır. Olgunlaştıkça rengi daha da koyulaşır. Peki nedir bu kırmızı muzun bereketleri? Dr. Muammer Yıldız söyledi! İşte cevapları…

Sarı muza göre çok daha küçük boyutta. Kırmızı kabuğun yanı sırra mor kabukları da olabiliyor.

Pembe, kremsi bir yapısı olan muzun tadı ise hafif ahududu ve sarı muz karışımında. Ülkemizde genel olarak yetiştirilmiyor. Sadece hobi olarak yetiştiren sayılı kişiler mevcut.

Kırmızı muz sıradan muza oranla çok daha fazla potasyum içermekte. Üstelik C vitamini bakımdan son derece zengin.

Sindirim sistemini düzenleyen kırmızı muz kabızlığında önüne geçiyor. Kumpaslı olarak kahvaltıda kırmızı muz tüketen 30 ferdin uyguladığı deney 1 ayda 7 kilo verdiği gözlemlenmiştir.

İçerisinde bulunan B6 vitamini sayesinde yorgunluğu ortadan kaldırıyor. Sinir sistemine de iyi gelen muz için tüketilen bölgede “tabii antidepresan” deniliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.