Kırışıklıklara Karşı 4 Tüyo !

26.06.2019
1.752
Kırışıklıklara Karşı 4 Tüyo !

Yaşlanma belirtilerinin başında kuşkusuz ki kırışıklıklar geliyor. Kırışıklıkların oluşmasında bir çok etkili faktör vardır.Ancak bir çok kişinin sorunu haline gelen kırışıkları engelleye yardımcı olacak bazı yollar vardır. Dr.Metehan Özgür konu hakkında bilgiler verdi.

DAHA FAZLA BALIK TÜKETİN

Balık tüketimiyle alınan omega 3 yağ asitleri; ton balığı, somon, uskumru,alabalık gibi..balıklarda oldukça zengin olarak bulunur.Bu yağ asitleri vücut için faydalı olmalarının yanı sıra cildi besler ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.Cildin genç,dolgun ve diri görünmesini sağlar.

YEŞİL RENKLİ BESİNLER

A vitamini cilt için önemli bir vitamindir.Çünkü cilt hücrelerinin güçlenmesini sağlar ve cildi daha canlı ve parlak görünüme kavuşturur. Brokoli,ıspanak,pazı,kabak,maydanoz,pırasa,bezelye gibi… besinler A vitamini açısında zengindir.

C VİTAMİNİ CİLDİ GENÇLEŞTİRİYOR

Mükemmel etkilere sahip olan C Vitamini cilt lekeleriyle savaşmaya yardımcı olur,kolojen üretimini arttırarak cilde daha genç bir görünüm kazandırır,cilt yüzeyini güçlendirir ve cildi yumuşatıp daha canlı görünüm verir.Cilt tonunu da düzenleyen C Vitamini yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını da geciktirir.Bu vitamin için Portakal,limon,kivi,mandalina,çilek,kavun,yeşil biber,rezene gibi…besinler tüketebilirsiniz.

TEKRARLAYAN MİMİK HAREKETLERİNDEN KAÇININ

Gözleri kısarak bakma,kaş çatma,kaş kaldırma gibi…sürekli tekrarlanan yüz hareketleri ciltte çizgiler oluşmasına neden olur.Ayrıca yüz kaslarının gereğinden fazla çalışmasına sebep olur.Bu nedenle bu tür mimik hareketlerinden kaçınılmalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.