Kilo Verme Sonrası Cildi Doğal Olarak Sıkılaştırmanın 10 Yolu

12.09.2019
703
Kilo Verme Sonrası Cildi Doğal Olarak Sıkılaştırmanın 10 Yolu

Kilo vermek önemli bir başarıdır ve kesin olarak kutlanması gerekir, ancak bazıları için çok fazla kilo vermenin bir sonucu olarak gevşek ciltle uğraşmak zorunda kalmak hayal kırıklığı yaratabilir. Bir alanda kazandığınızı ve başka bir alanda kaybolduğunuzu hissedebilirsiniz, ancak bu mutlaka böyle değildir. Aslında, cildinizin esnekliğini artırabilmeniz ve ihtiyaç duyulan alanları zamanla sıkılaştırmanın doğal yolları vardır. Elbette, sonuçlarınız, gerçekte ne kadar kilo verdiğinize, cildinizin gerilme süresine ve yaşınıza bağlı olacaktır.

Kilo kaybını takiben cildinizi nasıl sıkılabileceğinizle ilgili bazı değerli ipuçları:

1. Kilo kaybınızı izleyin.

Cildinizin kaybına uyum sağlaması için kilo kaybınızı biraz azaltmanız biraz zaman alabilir. Kilonuzu koruduğunuzda, cildiniz yeni bedeninize küçülme eğilimindedir. Hızla kilo vermeye devam ederseniz, cildiniz esnekliğini kaybetmeye devam eder.

2. Su alımınızı arttırın.

Çok fazla su içmek genel sağlığınızı iyileştirmekle kalmaz, cildinizin daha sıkı, pürüzsüz ve daha parlak görünmesine yardımcı olur. Günde en az 6 bardak su içtiğinizden emin olun. Bundan daha fazlasını içebilirsen, daha da iyi. Hidrasyon cildiniz için harikadır ve kesinlikle bu esnekliğe yardımcı olur.

3. Ağırlık dayanıklılığı eğitimine katılın.

Amerikan Egzersiz Konseyi Başkanı bilim subayı olan Cedric Bryant’a göre, kuvvet antrenmanı, cildin altında bir kas tabakası oluşturduğu için kasları güçlendirir. Sonuç olarak, cildiniz daha sıkı hale gelecektir. Kaslarınıza ve cildinize gerçekten fayda sağlamak için her gün haftada üç kez kuvvet antrenmanı yapmanız önerilir. Kilo vermek, özellikle kalori alımınızı önemli ölçüde düşürürseniz, yağ kaybettiğinizde, sıklıkla kasları da kaybettiğinizde önemlidir. Kaslarınızı yeniden inşa etmek cildi sıkılaştırmanıza yardımcı olacaktır.

4. Cildinizi nemlendirin.

İçinde E vitamini bulunan bir nemlendirici kullanın, böylece cildiniz nemli kalır, çünkü bu yeni cilt hücrelerinin büyümesini sağlar. Nemlendirme ayrıca kırışıklıkları en aza indirmeye yardımcı olur. Cildinizde hindistancevizi yağı bile kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı doğal bir nemlendiricidir ve cildi rahatlatmak için antibakteriyel özelliklere sahiptir. Genellikle ticari ve DIY vücut losyonlarında kullanılır, ancak kendi başına da kullanılabilir.

5. Göbek Tonlama Egzersizleri.

Çok fazla kilo kaybettiyseniz, göbeğinizin gergin bir derisi vardır. Bu bölgeyi çalıştırmak için haftada birkaç kez zaman ayırırsanız, karın bölgesini sıkmak çok daha olasıdır. Egzersizi, hava bisikletini, bacak kaldırmayı, oturmayı kaldırmayı, yan köprüleri ve pelvik iticileri gibi göbek tonlama egzersizlerini yapın. Bu egzersizler için de fazla zaman harcamak zorunda değilsiniz. Haftada üç ila beş gün 15 ila 20 dakika harcamak karın alanınızı sıkılaştırmanıza yardımcı olacaktır.

6. Masaj yapın.

Kim masajı sevmez? Cildinize yardımcı olan kan dolaşımını artırmaya yardımcı oldukları bilindiği için haftalık veya iki haftada bir masaj yapmak için favori masözünüze gidin. Ne kadar güzel olursa olsun, cildinize masaj yapmak için mutlaka bir masaj terapistine ihtiyacınız yoktur, çünkü bunu kendiniz yapabilirsiniz veya eşinizin bunu yapmasını sağlayın. Masaja, taşıyıcı yağda seyreltilmiş en sevdiğiniz esansiyel yağları ekleyebilir ve yeni sakinlik seviyelerine ulaşmak için onları soluyabilirsiniz.

7. Güneşe maruz kalmanızı sınırlandırın.

Güneşte çok fazla zaman geçirmeniz cildinizin elastikiyetini olumsuz yönde etkileyeceğinden, güneşlenme zamanınızı sınırlandırın. Bu, bronzlaşma yatakları için de geçerlidir, çünkü ışınlar cildinizi kurutabilir ve aynı zamanda cilt hücrelerine zarar verebilir. Ayrıca, klor kuruyana ve cilt hücrelerine zarar verebileceğinden, klorlu suda yüzmeye zamanınızı sınırlandırın. Güneşlenmek ve yüzmek için kısa bir süre harcamak yeterlidir; Daha sonra duş aldığınızdan ve vitamin ve aloe vera içeren doğal bir nemlendirici uyguladığınızdan emin olun.

8. Deniz tuzu ovma.

Deniz tuzu fırçalamalarının ciltteki kan akışına yardımcı olacağını ve zamanla cildi sıkılaştırmaya yardımcı olduğunu iddia eden bazı araştırmacılar var. Piyasada aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda deniz tuzu ve mineral ovma vardır. Her gün yıkanırken her gün duşta kullanın ve cildinizin birkaç hafta sonra nasıl göründüğünü ve nasıl hissettiğini görün.

9. Sıkı bir cilt hayal edin.

Görselleştirme, arzularınızı gerçeğe dönüştürmek için kullanabileceğiniz çok ilginç bir araçtır. Hayır, sihir gibi değil, ama arzularınızın tezahür etmesini öngörme gücü var. Bazı profesyonel sporcular bile oyunlarını ve performanslarını iyileştirmeye yardımcı olmak için görselleştirme kullanır. İşe yaraması, zihinsel olarak bir şey gördüğünüzde, arzularınızı gerçeğe dönüştürmek için daha fazla önlem alma eğiliminde olmanızdır. Cildinizi sıkı gördüğünüzde, egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek ve diğer yararlı ipuçlarını takip etmek gibi şeyleri yapmaya daha yatkınsınız. Her gün biraz hayal kurmak, biraz zaman geçirmek ve sıkı bir cilt ile kendinizi görselleştirmek için tam izniniz var.

10. sabırlı olun.

Gergin, gevşek bir ciltle uğraşırken, vücudunuz yeni bedeninize uyum sağlaması için sabırlı olunması önemlidir. Ek olarak, ne kadar kilo verdiğinize bağlı olarak cildinizin orijinal elastikiyetine geri dönemeyebileceğini unutmayın. Bunu hemen şimdi kabul etmek için bir karar verin ve bazı gevşek ciltlerde bile harika olduğunuzu onaylayın.

Çok kilo verdiğinizde sinir bozucu hale gelmek anlaşılabilir bir durumdur ve şimdi gevşek cilt konusunda endişelenmek zorundasınız. Neyse ki, sizden önce gidenler derilerini sıkılaştırmak ve bu bilgiyi mutlulukla iletmek için her türlü yöntemi denemişlerdir. Bir kişinin işe yaramasının sizin için işe yaramayabileceğini unutmayın. Cildinizi sıkılaştırmak ve sizin için neyin yararlı olduğunu görmek için çeşitli yollar deneyebilirsiniz.

Ek olarak, esnekliğin yaşamın farklı yaş ve evrelerinde farklı tepki gösterdiğini de anlayın. Yeni doğmuş ve gevşek bir cilde sahip olan genç anne için cildi sıkılaştırmak ve hareket ettirmek biraz çaba gerektirebilir.

Kısa sürede 75 kilo düşüren 50 yaş için cildin gerilmesi biraz daha uzun sürebilir ve yaşa bağlı olarak orijinal durumuna geri dönemeyebilir. Bunu gerçekleştirmek ve gönülden kabul etmek önemlidir. Kilo verdiğiniz için kendinizi ödüllendirin ve cildinizin sıkılaştırmadaki durumunu kabul edin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.