Kilo Verdiğimizde Yağlarımıza Ne Olur?

08.11.2020
420
Kilo Verdiğimizde Yağlarımıza Ne Olur?

Diyetler ve vücut bilinci o kadar popüler hale geldi ki, insanların en az % 43’ü geçen yıl belirli bir diyet uyguladığını kabul etti. Bununla birlikte, çoğumuz zayıfladığımızda vücut yağımıza ne olduğunu bilmiyoruz.

Banyodaki tüm yağlar atılmaz.

Bir ortak yanlış kanı bizim vücut yağ tüm banyo yoluyla elimine edilir varsayarak. Ancak bu çalışma , 22 kilo yağın sadece 3,5 kilounun aslında suya dönüştüğünü ve idrar, dışkı veya diğer vücut sıvılarına dönüştürülebildiğini ortaya koydu.

Enerjiye dönüşmez.

Aile hekimlerinin, diyetisyenlerin ve kişisel antrenörlerin çoğu hala vücut yağının enerjiye dönüştüğünü düşünse de, bu yanlış anlamanın zaten yanlış olduğu kanıtlanmıştır. Aslında, enerjimiz zaman içinde sabittir ve Enerjinin Korunması yasasına uygun olarak eklenemez veya çıkarılamaz .

Nefes alarak vücudumuzdaki yağları yok ediyoruz.

Vücudumuzdaki yağları ciğerlerimiz aracılığıyla ortadan kaldırmamız şaşırtıcı olabilir , ama bu doğru. Yediğimiz neredeyse her şeyin% 84’ü karbondioksit olarak soluyor, ancak maalesef bu sadece nefes almanın fazla kilo vermemize yardımcı olacağı anlamına gelmiyor.

İşin sırrı daha az yemek ve daha çok hareket etmektir.

Sadece kaybetmek ağırlığına daha nefes almaya çalışırsanız, sadece sana yardım etmek başarısız olur, ama aynı zamanda hiperventilasyondan sizi neden olacaktır ve olmaya şaşkın . Uzmanlar tarafından kanıtlanmış olan sır, fazla yememek ve koşu veya bisiklet gibi metabolizma hızını artıran bir egzersiz rutini seçmektir .

Vücudunuzun yağının nereye gittiğini düşündünüz? Kilo verme yöntemleriniz nelerdir?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.