Kaybedilen kiloları geri almanızın en önemli sebebi bakın neymiş

05.10.2020
180
Kaybedilen kiloları geri almanızın en önemli sebebi bakın neymiş

Kilonuzu geri kazanmak çok sinir bozucu olabilir ve buna neyin sebep olduğunu bilmemek sizi daha huzursuz edebilir. Diyetler kilo vermeye yardımcı olsa da, aynı zamanda yağ kazanmanın ana faktörüdür. Bununla birlikte, bunun günlük yaşamınızın bir parçası olduğunun farkında olmayabileceğiniz nedenler vardır.

1. Bazen egzersiz kilo almanıza neden olabilir.

bir antrenmanın en azından geçici olarak kilo almasına neden olması mümkündür. Bu, harika sonuçlar görmek için çok çalıştığınızın bir işareti olabilir. Bunun nedeni egzersizin kas dokusuna zarar vermesi ve onarım sürecinin kasların büyümesine ve güçlenmesine izin vermesidir. Bununla birlikte, bu arada iltihaplanma meydana gelir ve sıvı birikmesiyle birlikte, bu geçici kilo alımını ilave yağ olarak yanlış yapabilirsiniz.

2. Yeterince lif ve protein yemiyorsunuz

Lif ve proteini ihmal ederseniz, yağınızın geri gelmesinin nedeni bu olabilir. Lif, iştahınızı kontrol etmenize yardımcı olur ve size daha uzun süre tok olduğunuzu hissettirir . İyi miktarda lif elde etmek için baklagiller, fasulye ve sebze alımınızı artırın. Her gün 14 gram lif yemek, kalori alımınızı % 10’a kadar azaltabilir .

Ek olarak, protein eksikliği de kilo almanıza neden olabilir. Protein ayrıca çok fazla yemek yemeden bile daha uzun süre tok kalmanızı sağlar. Ayrıca, kas kütlenizi koruyabilir ve sağlıklı bir kiloyu korumak için önemli olan metabolizmanızı hızlandırabilir .

3. Çok sosyalsiniz

Bizim sosyal bunun iş ve kişisel zaman arasında iyi bir denge sağlamak için geldiğinde hayat önemlidir. Bununla birlikte, arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla takılmaktan hoşlanıyorsanız , genellikle daha fazla içki ve yemek yeme eğilimindesinizdir. Bu, daha fazla sosyal etkinliğe katılarak, kilo almanıza yol açabilecek kaloriler eklediğiniz anlamına gelir.

4. Alışveriş listesi olmadan alışveriş yaparsınız

Alışveriş listesi olmadan alışveriş yapıyorsanız, kilo almanın nedenlerinden biri bu olabilir. Alışveriş listeleri yalnızca zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda çoğu zaman sağlıksız olan dürtüsel satın alımlar yapmanıza da engel olabilir .

5. İçeceklerden çok fazla kalori alırsınız

Alkolsüz içecekler, meyve suları ve diğer içecek türlerini içmek, kilo almanın nedeni olabilir. Beynimiz yiyeceklerden aldığı kaloriyi içeceklerden hesaplamaz. Bu, yemeği daha sonra yiyeceğiniz ve yağ kazanmanıza katkıda bulunacağınız anlamına gelir .

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.