Kaşınan Kulakları Temizlemenin Doğal ve Basit Yolu

11.12.2019
16.087
Kaşınan Kulakları Temizlemenin Doğal ve Basit Yolu

Kulaklar aslında asıl işlevi vücudun işitmesini ve dengesini sağlamak olan organlardır. Sonuç olarak, tıkalı kulaklara sahip olmak, kaşıntıya ek olarak ciddi olabilen sorunlara neden olabilir. Tıkalı kulaklar genellikle kulak kanalı bezleri tarafından oluşturulan mumlu bir yağ olan kulak kiri birikmesinden kaynaklanabilir.

Bugünün makalesinde, sizi çok fazla harcamaya gerek kalmadan kulaklarınızı tamamen doğal bir şekilde temizlemenizi sağlayacak bir yöntem hakkında eğiteceğiz. Kulaklarınızı nasıl çabucak açacağınızı öğrenmek için makalemizi okumaya devam edin.

1- Kulaklarınızı tamamen doğal bir şekilde yıkamak için uygulanan ilaçlar

Kulakta biriken balmumu tıkaçları birçok soruna neden olabilir. Bu fişleri çıkarmaya gelince, doktorlar genellikle kulağın içini ayıran ve güvenli bir şekilde fırçalayan sentetik ilaçların kullanılmasını önerir.

Ancak, bu makalede, dinleme becerilerinizi geliştirmenize ve çok fazla harcama yapmadan kulaklarınızı yıkamanıza yardımcı olabilecek organik bir ilaç (ve nasıl hazırlayacağınızı öğretmek istiyoruz) göstermek istiyoruz. Beyaz sirke ve alkollü içecekler dahil olmak üzere genellikle evde bulunan iki içerikten daha fazla.

Bu çözümün faydası, bu iki bileşenin antibakteriyel, dezenfektan, antibiyotik ve antimikrobiyal özelliklere sahip olduğu inancına dayanır.

Size evde bu özel ilacı nasıl adım adım hazırlayacağınızı göstereceğiz. Kulak kanallarınızı kendiniz temizlemek için lütfen not alın..

Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı etil alkol
  • 1/2 çorba kaşığı sirke

Hazırlanışı

Eşit miktarda sirke ve alkolü bir kapta karıştırın. İçine bir pamuk batırıp bu pamuk yardımıyla kulaklara bir kaç damla sıkın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.