Kasık Bölgenizde Daha Hafif Bir Cilt İçin İpuçları !

11.10.2019
2.099
Kasık Bölgenizde Daha Hafif Bir Cilt İçin İpuçları !

Endişelenmeyin, bu tıbbi bir mesele değil  sadece estetik ve kozmetik bir mesele. Her insan kasık bölgesinde daha koyu bir cilde sahiptir ve bu sadece genetik bir sebeptir.

Hiperpigmentasyon denir ve gelişimi polyester iç çamaşırı giymek, bu alanda aşırı terleme, tıraş ve epilasyon gibi birçok faktörün nedenidir.

Ancak, kasık bölgesini aydınlatmanın bir sürü doğal yolu var. Bildiğim bazılarını paylaşacağım.

Salatalık ezmesi

Aloe Vera jelini ezmek için ezilmiş bir salatalık ile karıştırın, sonra kasık bölgenize uygulayın ve en iyisi gece boyunca kalmasına izin vermenizdir. Bu tedaviyi her gün yapabilir ve bir aydan kısa bir sürede değişiklik bekleyebilirsiniz.

Aloe Vera

Bu bitkiden elde edilen jel özü, doğal bir cilt açıcıdır. Hassas kasık bölgesinin kişisel hijyeni için de önemli olan içerdiği antibakteriyel ve antiseptik özellikleri tartışmamak. Jeli banyodan hemen sonra ve cildinizi temizledikten hemen sonra yaprağın yarıya kesmesinden elde ettiğiniz yapraktan doğrudan uygulayabilirsiniz. Bir saat kadar kalmasına izin verin ve daha sonra soğuk suyla durulayın.

papaya

Papayalarda bulunan papain, cildi beyazlatan bir enzimdir. Aynı zamanda harika bir başka özelliği var – yeni cilt hücrelerinin büyümesini teşvik ediyor! Siz de pek çok şekilde kullanabilirsiniz. Alana taze bir papaya püresi uygulayın ve meyve suyunun orada yarım saat kurumasını bekleyin.

Ayrıca, bir bardak taze yeşil papaya hamuru, bal, yoğurt (aynı miktarda) ve bir miktar E vitamini yağından bir macun yapabilirsiniz. Bu macuna her gün masaj yapın ve yarım saat bekletin. Daha sonra soğuk suyla durulayın.

Limon suyu

C vitamini ve limonun içerdiği asidik özellikler cilt yüzeyindeki ölü hücreleri çıkarmak için mükemmeldir. Ayrıca, bu aynı asidik özellikler aynı anda cildi yeniler. Suyu doğrudan limondan istenen alana uygulayabilir ve kurumasını bekleyebilirsiniz.

Kuruduktan sonra soyabilir veya soğuk suyla durulayabilirsiniz. Ya da yoğurt ve ballı bir macun hazırlayabilirsiniz, aynı papaya meyvelerinde olduğu gibi uygulayabilir ve aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Sadece, limon asidinin cildinize neden olabileceği yanmalara dikkat edin.

Kasık bölgenizdeki cildin kararmasını önlemek için neler yapmanız gerektiği konusunda bazı ekstra ipuçları:

  • Kasık bölgesi hijyeni için yumuşak bir sabun kullanın.
  • Pamuklu ve nefes alabilen iç çamaşırı giyin
  • Bikini bölgeniz güneş ışığına maruz kalırken güneş kremi kullanın. Bir mayo giyiyor olsanız da, UV ışınları son zamanlarda çok kuvvetlidir, bu da kasık bölgesi cildinizde koyulaşmaya neden olabilir.
  • Tıraş yerine kasık kıllarının ağrısını. Balmumu alındıktan sonra saçların uzaması daha uzun sürer
  • Kasık bölgenizi pullulaştırın. Bu sayede, yeni hücrelerin büyümesini teşvik ederek ölü deri hücrelerinden kurtulacaksınız.
  • Toksinleri vücudunuzdan çıkarmak için daha fazla su içiniz.
  • Daha fazla omega 3 yağ asidi ve yeşil yapraklı sebzeler ekleyin. Omega 3 cildiniz için doğru tonu korumak için çok önemlidir
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.