Karşı türü 7 saniyede etkileyin

05.02.2019
32
Karşı türü 7 saniyede etkileyin

Yeni biriyle tanışmak sizin için coşku vericidir ve buluşacağınız günü iple sürüklersiniz. Ancak karşı tür hakkında pozitif düşünüp düşünmediğinize karar vermeniz sadece 7 saniye sürer. Bu ilk 7 saniyeyi yararlı bir biçimde kullanarak, karşı türü süratlice etkileyebilirsiniz. İşte 7 saniyede etkilemenin 7 yolu…

Karşı türü 7 saniyede etkilemeye ne dersiniz? Yeni tanıştığınız biriyle buluşacağınız ilk gün gergin ve coşkulu olabilirsiniz. Ancak verdiğimiz ipuçları ile bunları aşabilirsiniz. Karşı türde büyük tesirler vazgeçmek ve kısa zamanda onu etkilemek isteyebilirsiniz ve karşı tür hakkında pozitif düşünüp düşünmediğinize karar vermeniz yanlzıca 7 saniye sürer. Bu ilk 7 saniyeyi doğru kullanmanız çok ehemmiyetlidir. Biz de sizin için 7 saniyede karşı türü süratlice etkileyecek tüyolar paylaştık.

Göz teması kurun

Karşınızdaki şahsı hemen etkilemek istiyorsanız, onunla göz teması kurmaktan çekinmeyin. Göz teması, sosyal özgüvenin, sarihliğin ve samimiliğin cihansal göstergesidir. Bağlantı anında çok fazla konuşmak yerine, karşınızdakinin gözlerinin içine bakmak, sevilebilirliğinizi arttıracaktır.

Gülümseyin

İlk kez ya da ikinci kere de buluşsanız her buluşmanızı tebessümme ile taçlandırın. Unutmayın; insanlar; değişik insanları, kendilerini nasıl sezdirdiklerine gösre andırırlar. Tebessümme, endorfin salgılanmasını sağladığından, insanların zekâsında pozitif olarak kalacaktır.

Sohbete başlamadan “merhaba” demeyi unutmayın

Çoğu buluşmalarda, göz arkasını edilen selamlaşma, buluşmanın en ehemmiyetli noktalarından biridir. Karşınızdaki şahısla samimiyetinizi denetleyecek biçimde, selamlaşmadan sohbete başlamak yerine, kolay bir biçimde ‘merhaba’ ile sohbete başlayabilirsiniz.

Sarih laflı olun

Tanıştığınız bireye 7 saniyede bir hayli sinyal yollayabilirsiniz. Bu sebeple karşınızdaki bireyin, sarih laflı ve emin olduğunuza ikna etmeye çalışın. Beden dilinizi, rahat olacak biçimde kullanın.

Onu dinlediğinizi fiziksel olarak belirli edin

İlk buluşma da beden dili oldukça ehemmiyetlidir. İlk izlenimler karşı tarafta olağanüstü tesirler vazgeçebilir. Karşınızdaki birey size bir mevzu hakkında konuştuğu zaman, ona doğru çok hafif bir biçimde eğilerek karşınızdaki bireye olan alakanızı belirli edin.

Pozitif yanlarınızı gösterin

Karşınızdaki birey sizin şikayetleriniz yerine, pozitif istikametlerinizi merak eder. Unutmayın, karşınızdaki birey şikayetlerinizi değil, sizi hatırlayacaktır.

Aralıksız kendinizden bahsetmeyin

Yeni tanıştığımız şahısla buluşacağımız gün çok gergin olabilir. Gerginken yaptığımız bayağı kusurlardan biri de, aralıksız kendimiz hakkında konuşmaktır. Ancak bu vaziyeti çözmenin ve 7 saniyede karşı tarafı etkilemenin en iyi yolu, karşınızdaki bireye reel bir ilgi duymaktır; dalgın sualler mesele ve etkin bir biçimde onu dinleyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.