Kanserin Vücuda Verdiği 10 Belirti

29.08.2019
1
Kanserin Vücuda Verdiği 10 Belirti

Vücudumuzda bir şeyler ters gittiğinde, bağışıklık sistemimiz bilinçli aklıma genel sağlığı ve refahı korumak için bir şeyler yapılması gerektiğine dair bir işaret göndererek yanıt verir. Bu aynı zamanda dünyanın en ölümcül hastalıklarından birinin vücudumuza saldırdığı durumda ve evet, kanserden söz ediyoruz.

Bu yazıda size bir tümör vücudunuzda büyümeye başladıysa, vücudunuzun size yollayacağı belirtilerin ve sinyallerin bir listesini vereceğiz. Dikkat etmeniz gereken işaretler bunlar ve eğer fark ederseniz derhal doktorunuza danışın ya da kontrole gidin:

Cilt kaşıntı

Kanser vücut tarafından bakteri olarak sınıflandırıldığından bağışıklık sistemi beyaz kan hücreleriyle savaşıyor. Bu ciltte kaşıntıya neden olan kan akışında artışa neden olur.

İdrar Değişiklikleri

Aniden idrarınız kanlı, köpüklü hale gelirse ve tuhaf bir kokusu veya rengine sahipse, bir kontrol yapın.

Ses Değişiklikleri

Bir bireyin sesi çoğu durumda gırtlak kanserinden etkilenir, bu nedenle herhangi bir değişiklik fark ederseniz tıbbi bir uzmana başvurun.

Yaralar İyileşmiyor

Yaygın olarak görülen başka bir kanser semptomu, kanser bağışıklık sisteminin önceliğini aldığı için ya yavaş ya da hiç iyileşmeyen yarasıdır.

Öksürük

Çoğu kanser türü, ortadan kaybolmayacak bir öksürük ile temsil edilir, bu nedenle 2-3 haftadan daha fazla bir süre öksürüyorsanız, kontrol etme zamanı gelmiştir.

Kanama

Periyodunuz arasında kanama? Bu, doktorla muayenenin vakti geldi demektir.

Dil veya Ağız Topakları

Ağzınızdaki diş etlerinde beyaz renkli herhangi bir yumru fark ederseniz, bunlar başka bir kanser nedenidir.

Derinin Altında Topaklar

Aynı şey cildinizde fark edebileceğiniz topaklar için de geçerlidir.

Dışkı Değişiklikleri

Dışkınızda 2 günden fazla süren bir değişiklik varsa, bu, vücudunuzda bir sorunların olabileceğinin bir işareti olabilir.

İştahsızlık / Yutma Problemi

Sindirim süreciyle ilgili sorunlara neden olan herhangi bir şey, vücudun yediğiniz gıdalardan besin alma yeteneğini etkilediği için ciddi bir endişe kaynağıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.