Kanserin düşmanı 34 besin

01.03.2019
10.257
Kanserin düşmanı 34 besin

Kansere karşı en büyük silah ise şüphesiz doğru beslenme. Zerdeçal, brokoli, elma, böğürtlen kumpaslı harcayarak bazı kanser cinslerinden korunmak muhtemeldir. Hepimizin evinde olan bu besinler kanserin en büyük düşmanıdır.

ELMA

Bol ölçüde “kuarsetin” içerir. Kanser rehabilitasyonunda, kanserden korunmada, alerji ve kalp damar hastalıklarında yararlı. Günde kabuklarıyla beraber en az 2 elma tüketilmeli.

NAR

Son çalışmalar, narın kanserojen madde verilen farelerin genlerinde yüzde 30 etrafında dü ;zelme sağladığını gösteriyor. Kapsadığı bazı maddeler sayesinde kolesterol ve şekeri dengeleyen nar, kalp sağlığını da gözetiyor. Bu sebeple günde 1 bardak taze bunalmış nar suyu içilmeli ya da 2-3 tane nar yemeli.

KARA ÜZÜM

Son 10 sene içindeki çalışmalar, kara üzümün kanser önleyici rolüne işaret ediyor. Ayrıca kalp damar hastalıklarından da gözetiyor. Çekirdeği ve kabuğuyla beraber yenmesi gerekiyor. Günde 1-2 bardak kadar tüketilebilir.

BÖĞÜRTLEN

İçeriğindeki “eliagic asit” kanserli hücrelerin can vermesini sa ğlıyor. Böğürtlen yaprakları da çok verimli, çay biçiminde tüketilebilir.

YABAN MERSİNİ

Bedeni kanserden gözeten enzimleri faal hale getirerek kansere tutulma tehlikesini eksiltiyor. Ayrıca kandaki kolesterol oranını düşürerek kalp krizinden de gözetiyor.

KİRAZ

Bol ölçüde “flavon” sınan yaralı bir madde ihtiva eder. Kanser yaradılışını ve kanserin ilerlemesini maniler. Özellikle meme, cilt, akciğer ye karaciğer gibi kanser tiplerinde tesirli.

KARPUZ

A ve C vitamini doğrultusundan zengin. Kapsadığı yararlı maddeler bedeni kansere karşı gözetip, toksik maddelerden arındırıyor.

KIRMIZI TURP

Akciğer kanseri tehlikesini eksiltir, meme kanserinden korur. Bol ölçüde turp salatası tüketin.

KIRMIZI BİBER

Zengin bir C vitamini ambarı. C vitamini kanser hücrelerinin gelişmesini maniler ve bağışıklık sistemini hasarlı maddelerden korur.

BROKOLİ

C vitamini, betakaroten, lif ve kalsiyum açısından çok zengin. Kansere karşı gözetici maddeler içerir. Özellikle bağırsak, mesane, meme kanserlerinden korur. Brokoli çoğu içerik maddesini ancak ham yendiğinde barındırıyor. Ancak haftada 2’den fazla ham brokoli harcamayın zira tiroit yetmezliği oluşabilir.

DOMATES

Özellikle hafif pişmiş harcanması prostat problemlerinden yüzde 40 oranına gözetir. Domatesin içindeki likopen akciğer, sütun, meme kanserini de maniler.

SARIMSAK

Kanserin dağılmasını durdurur. Selenyum, triptopan gibi kanser hücreleriyle savaşan maddeler içerir. Hem kansere tutulmaktan korur hem de kanser rehabilitasyonu sırasında kullanılır. Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalara göre sarımsak mide, meme, bağırsak, yemek borusu, prostat ve cilt kanserlerinde urların oluşmasını ve ilerlemesini yasaklıyor. Her gün 2-3 diş ham sarımsak, 1-2 avuç kuru yemiş tüketilmeli.

HAVUÇ

Günde 2 bardak havuç suyu içmek, prostat kanserine karşı yüzde 20 koruma sağlıyor. Havucun içinde betakaroten sınan çok yararlı bir madde var. Betakarotenin ağız, yemek borusu ve mide kanserinde de gözetici tesiri var.

ANANAS

Ananasın içindeki ‘bromelain’ maddesi ur hücre gelişimini doğrudan durduruyor. Özellikle de akciğer, bağırsak, yumurtalık ve cilt kanserlerinde urlu hücrelerin gelişmesini engelliyor.

AY ÇEKİRDEĞİ

Çinko ve selenyumdan zengindir. Çinko bedende C vitamininin emilmesini sağlar ve şifalı tesirini hızlandırır.

BALIK

Omega 3’ten zengin balıkları seçin, haftada 2 defa somon, uskumru, sardalya ve mezgit gibi omega 3 yağ asitlerinden zengin balıkları harcamak kanserden korur. Balık; meme kanserinde dağılmayı önler, bağırsak, pankreas ve prostat kanserlerinin gelişmesine mani olur. Ayrıca kalp krizine karşı da korur.

CEVİZ

Omega 3 yağ asitleri kapsadığı için kanserden korur. Ayrıca kalp damar hastalıklarına da iyi kazanç. Günde 1 avuç ceviz yiyin.

ÇÖREK OTU

Bağışıklık siteminizi kuvvetlendirmek için günde 1 çorba kaşığı çörek otu yiyin. Çörek otu bedende mikrop veya urla gayret eden “naturel killer” hücrelerinin rakamlarının çoğalmasını sağlar. Yararlı tesirlerini gösterebilmesi için çörek otunu öğütüp toz biçiminde tüketin.

FINDIK

Kalp krizine karşı gözetici olan E vitamini açısından zengin bir yiyecektir. Her gün yenilen bir avuç fındık kansere ve buruşukluklara karşı gözeticidir. Kapsadığı yağlar doymuştur. Başka Bir Deyişle sıhhate hasarlı değildir. Makûs kolesterolü düşürüp iyi kolesterol seviyesini artırarak kalp hastalığını önler. Ceviz gibi cinsleri ellagic ismi verilen bir cins asit içerir. Bu asit kanserli hücrelerin kendilerini öldürmeleri anlamına gelen apoptosis sürecini başlatır. Kanserin ve kalp hastalıklarının önlenmesinde ehemmiyetli yer yakalayan E vitamininden de yüksek ölçüde içerir. Her gün bir avuç yenmesi çok faydalıdır.

İNCİR

Potasyum, demir ve kalsiyum içerir. Sindirim sistemine dayanakçı olur ve çağdaş tıp tarafından da kansere karşı gözetici olarak önerilmektedir.

ISPANAK

Kansere, kalp hastalıklarına, yüksek tansiyona karşı çok tesirli bir sebzedir.

KABAK ÇEKİRDEĞİ

E vitamininden zengindir. Kanser hücrelerini maniler ve bağışıklık sistemini hasarlı maddelerden korur.

KAYISI

Hücrelere ve dokulara hasar veren moleküllerin tesirini ortadan kaldırarak kansere karşı gözetici tesir sağlar. Lifli olduğu için bağırsakları gözeticidir.

KETEN TOHUMU

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek kanserden korur. Özellikle bağırsak kanserine karşı koruma sağlar, keten tohumu da öğütüldükten sonra tüketilmeli.

KİMYON

Kimyon, dereotu tohumu ve narenciyenin kabuğu çok verimli. Limonen sınan kanser savaşçısı bir madde ihtiva eder.

KURU BAKLAGİL

Haftada 2 defa kuru baklagil harcamak çok ehemmiyetli. Mercimek, nohut, kuru fasulye iyi protein ve lif kaynaklarıdır. Kanserin dağılmasını önleyen antikanser maddeler kapsarlar. Bedene hasar veren maddelerle savaşır, kan dolaşımına dayanakçı olurlar.

LAHANA

Meme ve rahim kanserine tesirlidir. Bedende biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar. Kanserli hücrelerin artmasını önleyen karoten maddesini kapsar. Kandaki şeker ölçüsünü düşürür.

PİRİNÇ

E ve B vitaminleri açısından zengindir. Bağırsak kanserine karşı gözetici, kolesterolü düşürücü ve kalp krizi tehlikesini eksiltici tesiri vardır.

ŞEFTALİ

Kansere ve kalp krizine karşı gözetici olan betakaroten açısından da zengindir. Bir şeftali günlük C vitamini gereksiniminin %50 sini karşılar.

SOĞAN

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Kapsadığı allicin ve sülfür ile mide ve bağırsak kanserine karşı gözetici tesir sağlar.

YEŞİL ÇAY

Her gün yeşil çay içilmeli. Günde iki fincan yeşil çay tüketiminden sonra kana geçen kanser savaşçısı maddeler, kılcal damarlarla bedenin her hücresine taşınarak urlu hücrelerin gelişmesini maniler.

YOĞURT

Her gün yarım kilo yoğurt harcamak çok ehemmiyetli. Konutta yapılan probiyotik yoğurdun içindeki bakteriler bedenin en büyük arkadaşı, kanserin en büyük düşmanıdır. Ayrıca yoğurt uzun hayatın gizemidir. Yoğurt özellikle sütun, mide, akciğer ve meme kanserlerine karşı gözeticidir. Bayanlarda meme fibrokistlerini de eksiltir. Bu sebeple herkesin günde yarım kilo yoğurt harcaması gerekir.

ZERDEÇAL

Köriye karakteristik koyu sarı rengini ve lezzetini verir. Kanser takviye mahsulleri içinde en eforlusudur. Akciğer, sütun, karaciğer, mide, meme, yumurtalık, beyin, lösemi gibi pek çok kanserde urlu hücrelerin gelişmesini yasakladığı tanımlanmıştır. Kanserin parçalamasını yasaklayarak kanser hücrelerini can vermeye zorlar.

ZEYTİNYAĞI

Kandaki kolesterol seviyesini balansta meblağ. Antioksidan özelliği olan E vitamini açısından da zengindir. Bu sayede kalp krizi, felç, kanser ve erken ihtiyarlamaya karşı beyni gözetici tesire sahiptir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.