Kanseri önleyen Baharatlar İspatlandı !

12.03.2019
499
Kanseri önleyen Baharatlar İspatlandı !

Baharat, Hint mutfağı başta olmak üzere bir hayli kültürde yemeklerin olmazsa olmazı… Baharatlar, kilo hakimiyetinden sindirim sistemine, metabolizma süratinden kolesterol ve kansere kadar geniş bir tesire sahiptir.Ama öyle baharat cinsleri vardır ki, içeriği bakımından daha zengindir. İşte sıhhatiniz için mutfağınızdan yetersiz etmemeniz gereken 5 baharat…

TARÇIN

Tarçın daha çok soğuk havalarda harcanan bir baharat çeşidi olup pek çok bereketi vardır. Kesinlikle tarçını mutfağınızda bulundurmanız gerekir. Kan şekerini dengeler, enfeksiyonlara karşı savaşır, kabarıklık ve gaz meselelerini giderir, aklı açar, zayıflamaya destekçi olur, kolesterolü düşürür ve alzheimer hastalığını engelleyebilir.

KEKİK

Sofraların kaçınılmaz baharatı kekik, yemeklere verdiği lezzetin yanında bütün bir vitamin ambarı. Bir Hayli rahatsızlığa iyi gelen kekiğin tıbbi yararları ise saymakla bitmiyor. Öksürüğe iyi kazanç, tansiyonu düşürür, bağışıklık sistemini güçlendirir, ağız sıhhatine iyi kazanç, sivilce ve öteki cilt problemlerine iyi kazanç, adale sızılarına iyi kazanç ve antidepresan misyonu görür.

KİMYON

Yemeklerin ve salataların bırakılmaz baharatı olan kimyonun çayı da hazırlanabiliyor. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, demir bakımından oldukça bereketlidir. Saç dökülmesi, saçlarda kepek ve yağlanmayı önler. Bedendeki kan şekerini balansta kalmasını sağlar. Sıhhatli bir adet süreci geçirmek için kullanılır. Astım hastalığına iyi gelerek, hastaları hafifletmektedir ve kanseri önlemede iyi bir savaşçıdır.

KIRMIZI TOZ BİBER

Kırmızı toz biber, alzheimer hastalıklarının rehabilitasyonuna dayanak oluyor. Termojenik tesiri sayesinde bir hayli değişik yolla kilo kaybına da katkı sağlıyor.

ZERDEÇAL

Zerdeçalın içeriğinde bulunan kürkümin virüs, bakteri, mantar hatta kanser önleyici özelliklere sahiptir. Bu verimlerden en maksimum biçimde faydalanabilmek için zerdeçalı nasıl harcamanız gerektiğini öğrenmeniz gerekir.Anti-inflamatuar özelliği, antioksidan özelliği vardır. Beyin aktivitesini çoğaldırır, kalp rahatsızlıklarına iyi kazanç, kanseri önler hatta iyileştirebilir. Bunun dışında eklem cerahatine iyi kazanç ve bunalımı rehabilitasyon edebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.