Kanser ilaçlarında kullanılıyor!

27.01.2019
126
Kanser ilaçlarında kullanılıyor!

Merhem ve çay olarak harcanan çekem otu asırlardır muhtelif hastalıklar da şifa diye kullanılıyor. Birtakım kanser ilaçlarında dahi kullanıldığı söylenen çökem otunun verimlerini dinleyince siz de çok afallayacaksınız. İşte çökem otunun daha evvel dinlemediğiniz yararları…

ÖKSE OTU

Ökse otu olarak da öğrenilen çökem otunun, muhtelif hastalıklara iyi gelmesi ve şifa emelli kullanılması açısından son yarıyıllarda oldukça popüler hale geldi. Genellikle Türkiye Bulgaristan ve Arnavutluk’ta yetişen çökem otunun iyi geldiği hastalıklara siz de çok afallayacaksınız.

ANTİ BAKTERİYEL

Üst solunum yolu hastalıklarını sıklıkla yaşayan bireylerin kumpaslı olarak harcaması gereken bir çaydır. Kapsadığı serinletici ve anti bakteriyel maddeler sayesinde boğazdaki enfeksiyona neden olan hasarlı hücrelerin rakamını azaltır.

KANSERLİ HÜCRELERİN DAĞILMASINI YASAKLADIĞI…

Yapılan araştırmalarda çökem otunun kanserli hücrelerin dağılmasını yasakladığı ve makûs mizaçlı urların küçülmesini sağladığı gözlemlenmiştir. Ayrıca kanser ilaçlarının içeriğinde de çökem otunun olduğu söylenmektedir.

AKIŞKAN KAYBINI ÖNLER

Bazı besinlerin neden olduğu ishal rahatsızlığı sırasında da harcanması hem akışkan kaybını önler hem de bağırsaklarda ishale neden olmuş hücrelerin rakamını azaltır.

EN UYGUN KULLANIM BİÇİMİ…

Kullanım açısından çökem otu, en sık biçimde çayı yapılarak harcanır. Ham olarak harcanması nöbetlere neden olduğundan uzmanlar tarafından önerilmeyen bir usuldür. En uygun kullanım biçimi, kurutulmuş biçimde alınan çökem otunu kaynar su içerisinde bekletip, süzdükten sonra çayını içmektir. Çökem otunun yaprak ve sap kısmı harcanabilir nacak meyveleri zehirlidir ve ağız yoluyla harcanması halinde çok ciddi sıhhat meselelerine yol açabilir.

Kaynak : Sabah

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.