Kanser hücrelerini yok etmede tesiri ispatlanmış 10 yiyecek!

19.02.2019
85
Kanser hücrelerini yok etmede tesiri ispatlanmış 10 yiyecek!

Araştırmalar neticeyi tespit etilen bu 10 besin gerçekten kanser hücrelerinin yok edilmesini sağlıyor. İşte 10 yiyecek…

ZERDEÇAL

Yapılan araştırmaların ve çalışmaların sarih bir biçimde gösterdiğine göre zerdeçal çok tesirli bir antioksidan ve enfeksiyon gidericidir. Harcamak isterseniz, çayını yapıp neşeyle içebilirsiniz.

DENİZ BİTKİLERİ

Demir, magnezyum, kalsiyum ve iyot gibi bir çok mineral bakımından zengindirler ve bu surattan özellikle sütun kanseri olmak üzere tam kanser hastalıkları tehlikesini azaltır.

ÜZÜM

Özellikle kırmızı üzümde bulunan özel bir antioksidan, bağırsaktaki hücrelerin anormal büyümesine neden olan siklooksijenaz bileşiğin tesirini ortadan kaldırır. Günlük tüketimlerde veya natürel meyve sularının harcanmasıyla bu bileşiğe karşı bedeninize mukavemet kazandırabilirsiniz.

TATLI SU YOSUNLARI VE MAVİ-YEŞİL ALGLER

Güney Koreli bilim adamlarının araştırmalarına göre tatlı su alglarının içinde bulunan karotenoidin kanseri önlemede tesirli olduğu kanıtlandı. B, E, K ve beta karoten bakımından zengin olan mavi yeşil algler de kanseri önlemede oldukça tesirli. Ayrıca bedenimizde bulunan ağır metallerin bedenden uzaklaştırılmasında da büyük bir tesire sahipler. Aktarlardan toz halinde alabilir veya nebatsal yardım biçimindeki emin kaynaklı haplardan kullanabilirsiniz.

YEŞİL ÇAY

Yeşil çayın kumpaslı olarak kullanılmasının, kansere dolaylı yoldan neden olan bazı kimyevi süreçleri önlediği anlaşılmıştır. Yeşil çayı demleyip afiyetle içebilirsiniz.

TURPGİLLER

Hücrelerdeki Deoksirübo Nükleik Asit zararını önleyen bu besinler kanseri yasaklama açısından büyük bir ehemmiyete sahiptirler. Bir çok vitamini, minerali, yiyeceği ve özelikle glukozinolat gibi ehemmiyetli kimyevileri kapsayan turpgiller dediğimiz karnabahar, brokoli, lahana vb. besinlerin harcanması da kanseri temkine de tesirli usullerden biridir.

DOMATES

Kapsadığı likopen ve karoten sayesinde kanserle savaşmada tesirli bir besin olmasının yanı sıra koroner kalp rahatsızlıklarını önlemede de oldukça etkilidir.

TEDAVİ EDİCİ MANTARLAR

Mantarlar takribî 5 bin yıldır besin olarak ve hastalık rehabilitasyonlarında kullanılagelmiştir. Virüslere ve kansere karşı tesirleri öğrenilmektedir. Kanser rehabilitasyonu için en uygun mantarlar olan corolus versicolour çok renkli bir mantar cinsi muhtelif renklerde ve biçimlerde tabiatta yaygın olarak bulunur. Kapsadığı polisakkarit-k sayesinde kanser tehlikesini büyük miktarda azaltır.

SARIMSAK

Kolon ve mide kanserine karşı tesirli olduğu muhtelif araştırmalarda tespit edilmiş olan sarımsağın zengin bir antioksidan kaynağı olduğu öğreniliyor. Buna ek olarak, ham veya az pişmiş sarımsağın kumpaslı olarak harcanmasının, kanser ve kalp damar hastalıklarının oluşma tehlikesini büyük miktarda eksilttiği de yaygın olan bilgiler arasında yer alır.

KENEVİR

Amerika’da imali ve kullanımı hür olan bazı eyaletlerde kanser rehabilitasyonunda tesirli olarak kullanılıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.