Kan Dolaşımını Engellediğiniz Durumlar

01.10.2019
208
Kan Dolaşımını Engellediğiniz Durumlar

Ancak kendi içinde kötü dolaşım asla iyi değildir, ancak bu, arterleri tıkadığınız anlamına gelebilir. Tıkalı bir arter olması sizi öldürebilir. Bu yüzden işaretleri zamanında bilmek için çok önemlidir. Neredeyse her durumda, zayıf kan dolaşımı, sağlık durumunuzun kötü olduğu ve doktorunuzu görmeniz gerektiği anlamına gelir. Düşük tansiyondan kalp problemlerine ve diyabete kadar her şey olabilir.

Kötü dolaşıma neden olabilecek başka şeyler nelerdir?

  • Sigara içmek
  • Çok fazla oturmak
  • Fast food yemek
  • Obezite (düşünün)

İyi dolaşım neden önemlidir?

Vücudunuzdaki her organ, çalışması için gereken hayati besinleri almak için serbest akan kanınıza bağlıdır. Bu süreci yavaşlatsak bile beyin ve kalp gibi önemli organlara zarar verebilir.

Örneğin Los Angeles’taki 405’te trafik sıkışıklığını düşünün.

Bu olduğunda, sıfır verimlilik söz konusudur; kimse bir şey yapmıyor (iPhone’lar bir dakika yokmuş gibi yapalım) veya ihtiyacı olan bölgelere mal dağıtıyor. Şehrin ve çevresindeki alanların “canlı kalması” için, akacak trafiğe ihtiyacımız var.

KRONİK ÇEŞİTLİ? YARATMAK? BACAKLARINIZDA AĞRI?

Bu periferik arter hastalığına sahip olduğunuzun işaretleri olabilir.

İşte korkutucu kısım, doktorlar periferik arter hastalığını (PAD) saptamada sık sık başarısız oluyor çünkü Amerikan Kalp Birliği’ne göre semptomlar diğer birçok sağlık sorununa benziyor. Ve hata yapmayın, PAD çok ciddi olabilir, bu nedenle doktorun sorunu doğru görmesine yardımcı olmak için kendi elinize almanız önemlidir.

Ve hata yapmayın, PAD çok ciddi olabilir, bu nedenle doktorun sorunu doğru görmesine yardımcı olmak için kendi elinize almanız önemlidir.

Peki, PAD tam olarak nedir?

Bu, ateroskleroz olarak bilinen bir durum olan arterlerde plak birikirse oluşur. Yıllar geçtikçe, bu plak arterleri sertleştirip daraltabilir, esas olarak vücudunuzu yavaşça boğabilir. PAD normalde bacaktaki arterleri etkiler.

Belirtiler

1- Bacak ağrısı ve kramp
2- Bacaklarda uyuşukluk
3- Normal iyileşmeden daha yavaş
4- Bacaklarda saç dökülmesi
5- Parlak cilt

Yukarıdaki belirtilerden hiçbirinin ortaya çıkmayacağını veya fark edilebileceğini unutmayın, bu nedenle dikkatinizi önleyici bakım önlemlerine koymak en iyisidir.

Önleme ve Tedavi

İşte ilk 3 önerimiz:

1- Fiziksel aktivitenin arttırılması
2- Bitki bazlı bir diyet yemek
3- Sigarayı bırakmak ve alkol almak

Diyet açısından, daha fazla zencefil (pürüzsüzlüklerine koyun) ve sarımsak yemeyi düşünün. E vitamini, özellikle dolaşım için iyidir, bu yüzden badem, Brezilya fıstığı ve ayçiçeği tohumu gibi fındık.

Ayrıca, daha fazla antioksidan vitamin C, D ve E, beta-karoten ve selenyum almakta yanlış gidemezsiniz. Bu, yerel çiftçinizin pazarını vurmak ve organik meyve ve sebzelerde stok yapmak demektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.