Kalp Sağlığınızı 30 Saniyede Kontrol Edebilirsiniz

12.12.2019
5.423
Kalp Sağlığınızı 30 Saniyede Kontrol Edebilirsiniz

Vücudunuzla bağlantısı kesilmiş olsa bile kalbiniz yine de atabiliyor , işte kalp bu kadar güçlü. Sağlıklı bir yaşam sürmek için kalbinizi sağlıklı tutmak önemlidir ve her şeyin yolunda gitmesini sağlamak için yapabileceğimiz birkaç şey vardır.

İlk adım

Her iki elinize uyacak kadar büyük bir leğene gerçekten soğuk su dökün. Daha iyi sonuçlar için biraz buz koymayı düşünün.

İkinci adım

Ellerinizi suya tam olarak 30 saniye boyunca buz küpleriyle koyun. Bu, soğuk algınlığı ile temas ettiğinde kanınızın nasıl tepki vereceğini bilmenize yardımcı olacaktır.

2 olası sonuç olabilir.

Parmaklar kızarır

Parmaklarınız kızarırsa bu iyi bir haber. Kanınızın oksijenlenmesi ile ilgili herhangi bir probleminiz olmadığı anlamına gelir. Kalbin ve kan dolaşımın sağlıklı.

Parmaklar solgun veya siyanotik olur

Parmak uçlarınız soluk veya siyanotik hale gelirse (mavimsi bir renk değişikliği olduğu anlamına gelir), muhtemelen kan dolaşımı sorunlarınız vardır. Bunun nedeni , kırmızı kan hücrelerinizde düşük oksijen seviyeleri olması veya vücudunuza oksijenli kan alma konusunda sorunlarınız olduğu için olur.

Bu durumda, alanı normale döndürmek için hala ılık veya masaj yapmayı deneyebilirsiniz. Bu olmazsa, doktorunuzu görmek daha iyidir. Mavimsi renk değişikliği eşlik durumunda da 112 aramalısınız aşağıdakilerden :

  • Nefes nefese
  • Ateş
  • Baş ağrısı
  • Göğüs ağrısı
  • Terlemek
  • Kollarda, bacaklarda, ellerde, parmaklarda veya ayak parmaklarında uyuşma
  • Baş dönmesi veya bayılma

Bonus: Kalbinizin sağlığını iyileştirebilecek bazı yiyecekler

Sarımsak: Tansiyonu düşürür ve vazokonstriksiyonu azaltır
Bitter çikolata: Tansiyonu normalleştirir ve iltihapla savaşır
Tarçın: Kalp hastalığı ve ateroskleroz ile savaşır
Avokado: “Kötü” kolesterol seviyesini azaltır ve atardamarları temizlemeye yardımcı olur

Başka bir organın kalbini veya sağlığını hızlı bir şekilde kontrol etmek için kullanabileceğiniz diğer testleri biliyor musunuz?

YORUMLAR

  1. Vasfiye Çolak dedi ki:

    Selam hayırlı akşamlar Instagram’da gördüm ve okudum yazdıklarınızı benim ara sıra çarpıntım oluyor demir eksikliği vardı onda kaynaklandığı düşünüldü bayağı ilaç kullandığım demir eksikliği için ilaç verdiler kalp çarpıntısı olduğu zaman iç diye onu içiyorum 3 ay sürüyor kalbim çarpmıyor hızlı yani depresyon ilaçları kullanıyorum Bu arada Ondan olabilir mi bu beni Tedirgin ediyor Kalp Hastanesi’ne gittim riTim bozukluğu yok dediler Bazen çok takıyorum kafama😕😕