Kahve Telvesi İle Saç Boyama Yöntemi

14.05.2019
1.600
Kahve Telvesi İle Saç Boyama Yöntemi

Saçları kimyasal boyalar ile boyamak ciddi bir risk taşıyabilir. Özellikle meme kanseri tetikleyicisi olarak bilinen saç boyalarından vazgeçmeye ne dersiniz? Saçlarınızı doğal bir yöntemle koyulaştırmak istiyorsanız, kahve telvesi yöntemini deneyebilirsiniz.

Saç boyası önce, meme, mesane, yumurtalık tümörleri, beyin ve lösemi dahil olmak üzere kanserlerin bir dizi ile bağlantılı olmuştur. Güzellik adına bu kadar riske girmeye gerek var mıdır? Sizler için kahve telvesi ile doğal saç boyasının yapılışını paylaşık.

Kahve telvesinin cilde peeling etkisi olduğu gibi birçok yöntemde de kullanılır. Özellikle saçlarda büyük etkisi olan kahve telvesini, boya olarak kullanabileceğinizi hiç düşünmüş müydünüz?

Kahve telvesi kullanarak saçlarınıza zarar vermeden rengi koyultabilirsiniz. Aynı zamanda bu yöntem saç boyatma işlemleri gibi maliyetli de değildir. İşte kahve telvesi ile saç boyama yöntemi…

Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı saç kremi
  • 1 yemek kaşığı telve kahvesi
  • 2-3 damla lavanta yağı

Nasıl yapılır?

Kahve telvesi ile saç kremini güzelce karıştırın. Kokusunu beğendiğiniz taktirde içerisinde lavanta yağı ekleyebilirsiniz. Karışımı saç diplerinizden başlayarak uçlarına kadar homojen olacak şekilde uygulayın.

Karışım saçınıza iyice nüfuz etmesi için duş bonesi ile kapatın. Daha sonra 30 dakika bekleyin. Şampuan kullanmadan ılık su ile saçlarınızı durulayın. Kahve telvesi saçlarınıza zarar vermeden renginin koyulaşmasına yardımcı olur.

Bir diğer yöntem ise;

Sade Türk kahvesi hazırlayın ve soğumasını bekleyiniz. Soğuduktan sonra 1 su bardağı kahve telvesi ile saç kremini karıştırınız. Bu karışımı saçınıza uygulayınız ve 1 saat bekletiniz. 1 saat sonunda 1 su bardağı kahve ile sonrada sirkeli su ile durulayınız.

Bu karışımla saçınız koyu kahve renkli, parlak ve bu karışım sayesinde saçlarınız daha çabuk uzayacaktır.

YORUMLAR

  1. Seda dedi ki:

    Acaba bu yöntemle beyazlarıda kapatırmı