UA-133710256-1

Kahvaltıda Yeyince Beyni Güçlendiriyor

03.06.2019
72
Kahvaltıda Yeyince Beyni Güçlendiriyor

Granola içinde yulaf, kuru yemiş ve kuru meyve bulunduran oldukça besleyici ve yüksek oranda enerji veren bir besindir. Özellikle kahvaltılarda tercih edilen granola güne başlamak en iyi yol olarak görülüyor. Düşük karbonhidrat, protein ve lif barındıran granola, sağlıklı yağlar açısından da zengindir. Peki her gün kahvaltıda düzenli olarak granola tüketirseniz ne olur? İşte kahvaltıda granola tüketmenin faydaları…

ENERJİ VERİR

Kahvaltıda düzenli olarak granola tüketmek, gün içinde yorgunluk ve stresinizi azaltır. Verdiği enerji sayesinde gücünüzü tekrar toparlamak için yararlıdır.

ABUR CUBUR İSTEĞİNİ AZALTIR

Granola, kan şekerini sağlıklı bir şekilde dengeleyen doyurucu bir besindir. Bu sayede granola, sabahları acıkmayan istemeyen ya da kilo vermeye çalışanlar için harika bir seçenektir ve abur cubur isteğinizi azaltır.

SAĞLIKLI KAN SONUÇLARI

Eğer granolayı şekersiz ve doğal olarak tüketirseniz, yüksek kolesterolü ve trigliserit seviyenizi düzenler. Daha sağlıklı kan sonuçları elde edersiniz.

DAHA SAĞLIKLI BİR BAĞIRSAK

Granola, yüksek lif içeriği ile sağlıklı bir şekilde sindirime, kabızlığa ve diğer sindirim sorunlarına yardımcı olur. Bu sayede daha sağlıklı bağırsaklara sahip olursunuz. Ancak granola tüketirken sık sık su içmeyi de ihmal etmeyin.

RUH HALİNİ DÜZENLER

Yulaf, çekirdek ve kuru yemişler, anksiyete, gerginlik, stres ya da depresyon gibi belirli sorunların etkilerini azaltmaya yardımcı olabilecek sinir sistemini dengeleme yetisine sahiptir. Granola da bunlardan biri…

HAFIZA SORUNLARINA İYİ GELİR

Granolanın içeriğindeki, antioksidanlar da dahil olarak, farklı minerallar, beyin fonksiyonlarının zaman içerisinde yavaşlamasını önlemede önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, diğer durumlara ek olarak, hafıza sorunları ya da konsantrasyon kaybı gibi meseleleri engelleyebilirsiniz.

DAHA SAĞLIKLI KARACİĞER

Yetersiz beslenmeden en çok etkilenen karaciğer, granolanın içeriğindeki belirli amino asit açısından zengin besinlerden fayda sağlayabilir. Granolanın içinde vücudu zehirli maddelerden temizleyen karaciğerin lesitin üretimine yardımcı olan yararlı besinler vardır.

GÜÇLÜ KEMİKLER

Granola, özellikle susam ve badem ile beraber servis edildiği zaman, yüksek oranda kalsiyum içeriği sağlayan bir yapıdadır. Bu kombinasyon kemikleri ve dişleri güçlendiren harika bir tarif oluşturarak, eklem iltihabını engeller.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.