Kadınların Yüzlerine Göre Saç Modeli Nasıl Olmalı

17.10.2019
3.166
Kadınların Yüzlerine Göre Saç Modeli Nasıl Olmalı

Her insanı benzersiz kılan birkaç yüz şekli vardır. Bu nedenle, ne tür bir yüz şekline sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir, böylece hangi saç stilinin size en iyi uyduğunu, hangi makyajın size iyi göründüğünü veya hangi güneş gözlüklerini takmanız gerektiğini bilirsiniz.

Bugün yüzünüze göre en iyi saç kesimlerine odaklanacağız. Yapmanız gereken ilk şey aynaya bir göz atmak ve yüzünüzün şeklini belirlemek.

Aşağıda, her şeklin kendine has özelliklerine sahip görüntüye sahipsiniz.

Size uygun değilse, saç stilinizi değiştirmeniz gerekip gerekmediğini bilmek için okumaya devam edin.

Yüz Şekline Göre Sizin İçin En Uygun Saç Modeli

Oval yüz

Oval bir yüz şekline sahipseniz, uzun ve düz saç giymemelisiniz çünkü sıkıcı görünmenizi sağlar. Bu tür bir yüz, katmanlı bir saç kesimi veya kıvırcık saçlarla daha iyi görünür.

Yuvarlak yüz

Yuvarlak bir yüze sahip olan insanlar saçlarını omuz uzunluğunda kesmelidir, çünkü bu saç kesimi elmacık kemiklerini vurgulayacaktır.

Doku açısından dalgalı ve kıvırcık saçlar bu tip yüz için en iyisidir.

Saçınızın üzerinde bazı katmanlar olmalı ve künt kesimlerden kaçınmalısınız, çünkü yüzünüzün daha yuvarlak görünmesini sağlar.

Kalp şeklinde yüz

Bu tür bir yüz şekli olan insanlar çok şanslılar çünkü birçok saç stilini deneyebiliyorlar.

Kalp şeklindeki yüzler, bob saç kesimi veya popüler peri gibi kısa saç kesimi ile özellikle iyi görünür.

Kare şeklindeki yüz

Kare şeklindeki yüzler, omuz uzunlukta bir saç kesimi ile en iyi şekilde görünür. Bu tür bir şekle sahip olan insanlar genellikle daha büyük alınlara sahiptir, bu yüzden görünüşünü azaltmak istediklerinde patlamaları kesip bir taraftan diğerine koymalıdırlar.

Keskin kenarları yumuşatacağından saçın dokusu dalgalı veya kıvırcık olmalıdır. Ayrıca, saçları keserken birkaç katın olduğundan emin olun, böylece dalgalar ve bukleler daha iyi görünebilir.

Lütfen pininizde paylaşmayı unutmayın

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.