Kadınların İşini Kolaylaştıracak Bilinmeyen 8 Doğal Vücut Bakımı

09.01.2020
641
Kadınların İşini Kolaylaştıracak Bilinmeyen 8 Doğal Vücut Bakımı

Bütün kadınların ortak görüşü güzel görünmek istemesidir. Bunun için güzellik salonlarına gitmeye ve pahalı kozmetikler almaya gerek yok. Evinizde bulunan malzemelerinize bunu basit bir şeklide yapabilirsiniz.

1. Yüzünüzdeki şişlikleri indirin

Tuzu su içerisinde çözündürün. Ardından havluyu içerisine batırarak emmesini sağlayın. Yüzünüze uygulayın 10 dakika bekletin ve su ile durulayın. Bu yüzünüzdeki şişlikleri indirerek daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

2. Sivilceleri yok edin

Sivilcelerinizden şikayeti misiniz? Çözümü çok kolay. Tabi fotoğraftaki biraz abartı olsa da siz, ufak Bir miktar doğal balı sivilcenizin üzerine sürün ve 15 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın. Artık sivilceleriniz küçülmüş yada kaybolmuş olacak. Makyaj malzemelrinizle kolaylıkla görünmez duruma getirebilirsiniz.

3. Dudaklarınız daha dolgun olsun

Yumuşak bir diş fırçası üzerine damlattığınız şeftali yağı, badem yağı yada dudak balsamını dudaklarınıza sürün. Yaklaşık 1 dakika sürecek bu uygulama ile dudaklarınız daha dolgun bir görünüme sahip olacak.

4. Yüzünüzdeki iltihaplardan kurtulun

Yüzünüzdeki iltihap yada sivilceden basit ve hızlı bir yöntemle kurtulabilirsiniz. Bunun için göz damlasını pamuklu çubuğa sürerek dondurucuda biraz bekletin. Ardından bastırarak iltihap yada sivilcenizin olduğu yere uygulayın.

5. Tüylerinizden Acısız Kurtulun

Bir çay kaşığı karbonat, bir çay kaşığı ezilmiş yulaf ve bir çay kaşığı suyu homojen bir kıvam alıncaya kadar karıştırın. Kalın bir macun elde edeceksiniz. Karışımı tüylerin olduğu yere uygulayın. 5 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.

6. Kirpiklerinizi güçlendirin

Düzenli uygulayarak 3 hafta içerisinde kirpikleriniz daha uzun ve güçlü duruma gelecektir. Yarım çay kaşığı hindistan cevizi yağı ve 2-3 damla lavanta yağını iyice karıştırın. Pamuklu çubuk yardımı ile haftada 3 kez kirpiklerinize sürün.

7. Koyu renkli Göz Halkalarından kurtulun

1 çay kaşığı karbonatı, 1 bardak sıcak su yada çay ile karıştırın. Pamuklu çubuk yardımı ile koyu renkli halkalara sürün. 15 dakika bekleterek durulayın. Ardından nemlendirici kullanabilirsiniz. Bu işlemi hergün uygulayın.

8. Doğal makyaj temizleyici hazırlayın

Kavanoz içerisine 3 bardak su 1 bardak zeytinyağı katarak karıştırın ve iyice çalkalayın. Yüzünüzdeki makyaj artıklarını doğal malzemelere çıkarabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.