Kadınları Gerçek Aşk Konusunda Bilmesi Gereken 12 Şey

26.10.2019
1.835
Kadınları Gerçek Aşk Konusunda Bilmesi Gereken 12 Şey

Aşık olduğunuz ve sağlıklı bir ilişkiniz olduğunda, endişe düzeylerini azaltabilir ve bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır . Daha iyi görünmeye başlayabilir veya iş yerinde daha az stresli hissedebilirsiniz. Sarılmak ve öpüşmek sakinlik, güvenlik ve memnuniyet hissi verir.

1. Aşk sadece iyi anları değil aynı zamanda kötü anları da paylaşır.

Romantik aşk sürebilir ve çalışmalar bunu kanıtlar. Ama asıl şey, sizden ve sizden yapılan bir eylemdir . Aşk bir fiildir , bir isim değil. İşten sonra eve yorgun gelir ve eşinizin size yardım etmek yerine heyecan verici bir akşam beklediğini görürseniz, ikinizin arasında bir bağlantı kopar. Hemen ayrılmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak iyi bir açıklama yapmanız gerekir.

Eşiniz sizi her zaman eğlenmek için bir nesne olarak görürse, sizi psikolojik olarak mahvedebilir. Eşinizin ihtiyaçları ile aktif olarak uyum içinde olmanız gerekir.

2. Gerçek aşk bir eylemdir.

Gerçek aşk aynı zamanda kötü aşamalardan geçmeyi de içerir. Psikologlara göre, ilişkinizde bazen yalnız hissetmek yaygın bir şeydir . Bir çift duygusal bağlarını kaybettiğinde olur .

Eğer ikiniz de birbirinizi seviyorsanız, yanlış anlamaları önlemek için üzerinde çalışın. Örneğin, uzun süreli ilişkilerde, bazı çiftler bir psikoloğu ziyaret etmeye ya da yalnızlık sorununu çözmek için birbirleriyle daha fazla konuşmaya çalışırlar.

Eşinizle birlikte olmak ve hayalini kurduğunuz geleceğe ulaşmak için her şeyi tuğla tuğla ile yapmak doğal bir duygu olmalı.

3. İkiniz de sınırlarınızı biliyorsunuz ve onları tutuyorsunuz.

Sağlıklı bir ilişki ve sevgi her zaman kendi sınırlarına sahiptir . Kimsenin “diktatör” olmaya çalışmadığı her iki taraf arasındaki kesin bir anlaşma gibi. İletişiminiz yalnızca eğlenceye dayanıyorsa, er ya da geç bir sorun olacaktır.

Sağlıklı bir ilişkide, birinin sınırlarını aştığını hissettiğinizde bir şey söylemekten korkmamanız gerekir. Kavgalar yerine tartışmaları seçmek, ikinizin de birbirinize saygı duyduğunu gösterir.

Terapist Bridget Levy, “her zaman” veya “asla” kelimelerini kullanan sınırların işe yaramadığını bilmenin önemli olduğunu paylaşıyor . Tabii ki, belirli ve doğrudan olmanız gerekir, ancak doğru kelimeleri kullanmak çok önemlidir. Bir şeyleri yasaklayacak yer yok, onun yerine daha yapıcı konuşmayı tercih etmelisin.

4. Gerçek aşkın ne olduğuna dair ortak bir kavramı paylaşıyorsunuz.

Birbirinizi destekliyorsunuz, birlikte kaliteli zaman geçiriyorsunuz ve birbirinizi affetiyor ve takdir ediyorsunuz. Tüm çiftler için çıkarları ve aşk kavramı farklı olabilir: bazıları seyahat etmeyi tercih ederken bazıları da evde kalmayı tercih edebilir.

Ayrıca, aşk kavramının bir çift içinde değişebileceği de incelenmiştir . İlk yıl boyunca, serotonin seviyeleri normale döner ve “takıntılı” yönler daha ılımlı hale gelir. Böylece aşk daha sakin ve daha olgunlaşır.

5. Aşk, ortak amaç ve arzuları ifade eder.

Uyum, ortak amaçlara ulaşmak ve onlara ulaşmak için çok zor bir şeydir. Ancak psikologlara göre, unutmamanız gereken bazı noktalar var . İlk olarak, ne istediğiniz konusunda spesifik ve gerçekçi olduğunuzdan emin olun.

İkincisi, başarınızı birlikte kutlamayı unutmayın.

6. Sorumlulukları paylaşıyorsunuz.

Eşinizin sorumluluktan kaçmakta olduğunu hissetmek , ilişki için çok travmatik ve sağlıksız olabilir. Söylemek, yapmamak herkese zarar verebilir. Gerçek aşk sizi daha kötü hissettirmeye çalışmaz ama bunun yerine sizi daha güçlü yapar ve daha korumalı hissetmenizi sağlar.

İyi bir konuşma bazı problemleri çözebilir. Fakat yine de, insanların sorumluluklar hakkında konuşmaya korkmalarının nedenleri utançtan, korkuya ve depresyona kadar değişebilir. Bu yüzden, kendinizi bir araya getirmek ve birbirlerinin yükümlülüklerini ve haklarını tartışmaya başlamak her zaman daha iyidir.

Her iki insan da sorumluluklarını paylaştığında, dengesizlik yoktur ve kimse daha ağır bir yük hissetmez. Anlaşmalar başlangıçta görünmese bile, üzerinde çalışmak önemlidir. Ortak kurallar yoktur ve her çiftin kendi işlerini yapma yöntemleri vardır.

7. Eşiniz kim olduğunuzu değiştirmeye çalışmıyor ve kusurlarınızı kabul ediyor.

Yaratıcı biriyseniz ve aniden eşiniz sizi para yüzünden sevdiğiniz işi değiştirmeye zorlarsa, acı verici olabilir. Ortaklarımızı değiştirmeye çalışmak yerine onları büyümek için motive etmek daha olumlu bir stratejidir. Eşinizin bir kişi olarak kim olduğunu destekleyin ve kabul edin, ilişkiyi tamamen yeni bir seviyeye getirebilir.

Sevdiklerinizin kafası karışmış, kaybolmuş veya öfkeli görürseniz, duygularına hakları olduğunu unutmayın. Biz robot değiliz ve hepimiz bir insan deneyimim var. Sabahları dağınık saçlarla uyanmak bile normal (ve normal).

8. Gerçek aşkı istiyorsanız, oyun oynamak için yer yoktur.

Psikolojik oyunlar oynamak , mağdur olmak ve aşk üçgenleri çok fazla enerji alabilir ve hissettiğiniz bir kişinin istediğiniz tepkiyle yanıt vereceği garantisi yoktur. Aşağıda, insanların oynadığı oyunların örnekleri verilmiştir:

1- Karışık mesaj gönderme
2- Birisini onlardan bir şey almaktan suçlu hissettirmek
3- Test yapmak
4- Projelendirme ve karşılaştırma
5- Aşk üçgenleri

Manipülasyon çözüm değildir. Örneğin, bir kişiyi kıskandırabilirsin, ama bunun hatıraları asla silinmeyecek.

9. Aşık olduğunuzda ekip çalışmasına daima zaman vardır.

O arkadaşlarıyla birlikte, sen de seninle. Yatak odasında bir film izler ve sen de oturma odasında resim yaparsın. Evet, elbette, birbirinden ayrılmaya ve ayrı hobilere yer açmalı, ancak bazı ekip çalışması da olmalı . Amerikalıların% 64’ü, çıkarları paylaşmanın başarılı ilişkiler için çok önemli olduğuna inanıyor.

Paylaşmak önemsemektir. Ve umursamak gerçek aşkın bir işaretidir. Örneğin, arabayla başka bir şehre gidiyorsunuz. Bu yolculuk sırasında birbirinizi desteklemeye çalışın. Biri araba sürebilir, diğeri gezgin olabilir.

10. Sizi seven biriyle savunmasız kalabilirsiniz.

Güçlü kadınlar ve güçlü erkekler olmaya vurgu yapıldığında, dünya bizi hassas olmanın doğru olduğu gerçeğini görmezden gelmemize zorluyor. Her gün iş yerinde ve arkadaşlarınızla kararlar vermekle görevli olan, ama gerçekten bizi seviyor kişiyle, gidip olalım olabilir savunmasız .

Dahası, araştırmalar zayıf olmanın bazen çok çekici olabileceğini göstermiştir, çünkü diğer insanlarda açıklığı görmeyi seviyoruz.

11. Aşık olduğunuzda daha iyi bir insan olursunuz.

Biri sizi zorladığından değil, doğal olarak gerçekleştiği için daha iyi bir insan oluyorsunuz. Daha sağlıklı bir yaşam tarzı, alışkanlıkların değişmesi veya evinizin yenilenmesi olabilir. Daha iyi yaşam, gerçek aşkın bir işareti olabilir.

12. Yeni şeyler denemeye başladınız.

Tap dansından nefret edebilirsiniz, ama bazen onları mutlu etmek için sevdiklerinizle yaparsınız. Veya aniden, iyi hisleri ve yeni bir deneyimi paylaşmak için eşinizle yeni bir mutfak denemek isteyebilirsiniz.

Başka aşk belirtileri biliyor musun? Bir ortağı seviyorsan, onları olduğu gibi kabul ediyor musun? Lütfen görüşünüzü aşağıda paylaşın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.