Kadınlar Uyurken Sütyen Takmalı Mı Takmamalı Mı ? İşte Cevabı

18.11.2019
12.403
Kadınlar Uyurken Sütyen Takmalı Mı Takmamalı Mı ? İşte Cevabı

Uyurken sutyen takmanın ya da giymemenin sürekli ikilemi… Bakalım bunun artılarını, hangilerinin doğru olduğunu ve hangilerinin sadece bir efsane olduğunu görelim. Birçok kadın yatakta sütyen giymenin çok akıllıca olmadığını çünkü cildinizde izler bıraktığını, mahsur kalmış gibi hissettiğinizi ve sözde, tıkanmış lenf bezleri nedeniyle meme kanserine neden olabileceğini söyleyecektir.

Unutulmaz Marilyn Monroe gibi diğerleri sütyenleri olmadan yatmazlar, çünkü açıkladıkları gibi, uyurken bile göğüsler sarkabilir. Güzellik için yaptıkları her şey… inanılmaz!

Kimin görüşü doğru?

Bilime göre, ikisi de mit. Tıp, uyurken sutyen takmanın lenf bezlerini tıkayabildiğini ve meme kanseri riskini artırabileceğini doğrulayacak bir kanıt bulunmadığını söylüyor. Bu koltuk altı düğümleri, lenf sıvısını göğüslerden boşaltan doğal filtreler gibi hareket eder ve ayrıca enfeksiyonlara, yabancı maddelere ve kanserli hücrelere karşı ilk savunma hattıdır.

İkinci iddiaya gelince, sütyen giymek göğsün sarkmasına yardımcı olmaz; buna yaş, genetik veya hamilelik ve emzirme neden olur. Boyuna uygun sütyen giymelisin, yumuşak bardaklarla ve çok fazla kablo ve bağlantı elemanı olmadan. Bu, memeye sarkma için destek verecektir. Küçük boyutta satın almayın ve yatakta giymeyin, tek “fayda” rahatsızlık olacaktır.

Bilim adamları her iki efsaneyi de yakaladı: uykunuz sırasında sütyen giymek sarkmayı engellemez ve sütyen giymemek meme kanseri riskini etkilemez. Her iki şekilde de senin seçimin. Hassas göğsünüz varsa sütyen size biraz destek verecektir. Gece terlemeleri veya hassas cildiniz varsa, sütyen giymeyin, sizi daha rahatsız eder.

Hangi seçimi yaparsanız yapın, doğal elyaftan yapılmış sütyen, yumuşak kaplar ve iyi donanımlı bir sütyen seçmeyi unutmayın, böylece uyurken giyebilir ve size gerekli desteği sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.