Kadınlar Sütyen Giymez İse Neden Daha İyi Olur

01.11.2019
15.947
Kadınlar Sütyen Giymez İse Neden Daha İyi Olur

Sarkık göğüslere, cilt tahrişine ve vücudun etrafındaki baskı hatlarına neden olmaktan çok paraya mal olmaktan, sütyenler göründüğü kadar zararsız olmayabilir. Şınav, dantel, spor veya askısız sütyen olsun, hepsi farklı rahatsızlık düzeyleriyle geliyor. Sosyal normlar ve kendi alışkanlıklarımız bize günlük olarak sütyen takmamızı sağlayabilir, ancak bazen rahatınız için kurallar çiğnenebilir gibi görünüyor.

1. Artık göğüslerin altında ter yok!

Sıcak günler, göğüs altından terleme rahatsızlığı hissetmeye başlayana kadar güzeldir. Bu durumda sütyen giymek durumu daha da kötüleştirebilir – tatsız nemi cildinize ovalar. Bunun yerine, kabarık olmak ve cildinizin nefes almasına izin vermek, buharlaşmasına ve size taze ve zevkli bir his vermesine yardımcı olacaktır.

2. Ayrıca cildinizi temizlemek için yardımcı olabilir.

Ek olarak, sutyenin altında kir ve ter birikmesine izin vererek, bir enfeksiyon veya sivilce gelişme riskini taşıyabiliriz. Sıcak mevsimlerde normalden daha fazla terlediğimizde bu çok önemlidir. Ter içinde sırılsıklam sutyen kayışları da kopmalara neden olabilir. Bakterilerin büyümesine izin verilmesine gerek yoktur . Onlara neden olan şeyi kaldırmak daha iyidir!

3. Doğal göğüs şekline yardımcı olur.

Göğüslerimizi desteklemek için sütyen takmamıza rağmen, uzun vadede bu kadar yararlı bir rol oynamıyorlar. Gerçekte, sütyen bir çalışmaya göre göğüs sarkmasını sağlar . Göğüsler tıbbi olarak, psikolojik ya da anatomik olarak yerçekiminden mahrum bırakılmamalıdır. Böylece sütyeninizi çıkarmak hem sağlık hem de güzellik için faydalı olacaktır.

4. Göğüslerinizi daha güçlü hale getirebilir.

Yapay desteğin olmadığı için memeler kendi kas dokusunu geliştirmekte özgürdür! Bu, onlarınkinden başka bir desteğe ihtiyaç duymayacakları anlamına geliyor . Göğüs kaslarını bu dokuyu yeniden oluşturmak için kullanırlar ve daha sonra yerçekimine karşı koyabilirler. Bu sayede çalışırken, güzel, şımarık şekillerinin tadını çıkarabilirsiniz!

5. Vücudunuzun etrafındaki basınç hatlarından sizi kurtaracaktır.

Sütyeniniz ne kadar iyi veya pahalı olursa olsun, her zaman göğsünüzün çevresinde biraz baskı çizgileri bırakma olasılığı vardır. Bu işaretler çoğu zaman incinir ve rahatsızlığa neden olur ve bunları olabildiğince hızlı bir şekilde çıkarmak istersiniz. Eh, bu durumda, hiçbir sütyen acı çekmez demektir.

6. Gün boyu size rahatlık verecektir.

Çoğu kadın, uzun bir günün ardından sütyen çıkarmanın büyük zevkini bilir. Bu yapıldıktan hemen sonra tatlı bir özgürlük hissi izler. Sütyen farklı olabilir, ama duygu her zaman aynı kalır. Fakat bütün gün acı çekmeye gerek yok gibi görünüyor. Bunun yerine, bütün gün bu duygunun tadını çıkarabiliriz.

7. Dolaşımınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Sütyen ayrıca göğüs bölgenizdeki lenfatik dolaşımı sınırlayabilir. Lenf vücudumuzda bakteri, anormal hücre ve diğer maddelerin giderilmesine yardımcı olan önemli bir sıvıdır . Çıkarılması, akışını harekete geçirir, kas dokusu sağlar ve cildinizin sağlam kalmasına yardımcı olur. Bir sütyen giymek zararsızdır ama vücudunuza bir tane giymeyerek biraz sevgi vermek de kesinlikle buna değer.

8. Maceracı hissettiriyor.

Sutyen olmadan gitmek bazılarımız için delice gelebilir. Ancak başka bir taraftan, bu yeni deneyimlere heyecan verici bir başlangıç ​​olarak alınabilir. Böylesine önemli ancak görünmez bir gardırop malzemesini kaldırmak, gününüzü (veya belki de tüm hayatınızı) renklendirmeye yardımcı olabilir. Elbette, bu alışmak zaman alıyor ama biz sadece bir kez yaşıyoruz, değil mi?

Sütyen giymek ne zaman gereklidir?

Örneğin, spor yaparken olduğu gibi sütyen giymenin gerekli olduğu durumlar olabilir. Yoğun fiziksel aktivite sırasında giyilmemesi , doku hasarına, ağrıya ve rahatsızlığa neden olabileceği için göğüsleriniz için tehlikeli olabilir. Yani, bu durumda, iyi bir destek ile iyi bir spor sutyeni sahip olması gereken.

Sık sık sütyen takar mısın? Puanlarımız hakkında ne düşünüyorsunuz? Onları giymekten hiç vazgeçer misin? Düşüncelerimizi yorum bölümünde paylaşalım!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.