Kabartma tozunu halı ve yatağınıza dökerseniz ne olur?

18.01.2020
3.461
Kabartma tozunu halı ve yatağınıza dökerseniz ne olur?

Piyasada temizlik ürünleri olarak birçok kimyasal bulunmaktadır. Ancak bunlar gerçekten sağlık açısından güvenilir midir bilinmez.

Herkesin kolaylıkla evinde bulundurduğu bir ürün olan kabartma tozu ile yatak ve halı temizliği hakkına bilgi vereceğiz.

1. Yatak temizliği nasıl yapılır?

Yatak temizliğinde dikkat edilmesi gereken yataktaki kir, ölü doku, ter ve kötü kokuyu çıkarmaktır.

Yatağı güzelce elektrik süpürgesi ile vakumladıktan sonra küçük elek yarımı ile 1 paket kabartma tozunu eşit miktarda dağıtın. İsteğiniz doğrultusunda 10-15 damla kadar güzel kokulu esans yağlardan ekleyebilirsiniz. En az birkaç saat ideal olanı 1 gün boyunca yatağı kapalı tutun. Daha sonra elektrikli süpürge yardımı ile vakumlayın.

2. Halı yada mobilya temizliği

Bir kap içerisine 1 yemek kaşığı karbonat ve isteğiniz doğrultusunda 1 yemek kaşığı çamaşır tozu eklerek karıştırın. Üzerine 1 bardak kaynamış su ve 4-5 yemek kaşığı sirke ilave edin. Homojen bir görünüm elde edinceye kadar karıştırın. Yalnız dikkat edin köpürebilir.

Temizlik maddeniz hazırlandı. Halı veya mobilya üzerini güzelce vakumlayın. Hazırlamış olduğunuz temizlik maddesini püskürterek uygulayın. Sünger ve benzeri ürünlerle ovabilirsiniz. İşte bu kadar.

Neden kabartma tozu?

  • Toksik değildir,
  • Fiyat olarak ucuzdur,
  • Kir ve nemi çeker,
  • Kötü kokuların temizlenmesini sağlar,
  • Temizlik maddesi olarak birçok yerde kullanabilirisiniz.
  • Mikroorganizmaları yok eder.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.