Japonyadaki Evli Çiftler Neden Ayrı Uyuyor ?

05.08.2020
6.505
Japonyadaki Evli Çiftler Neden Ayrı Uyuyor ?

Daha küçük evler ve daireler, birçok Japon çiftin farklı yataklarda ve hatta odalarda uyumasını engellemez. Bu ilişki ile ilgili bir tür samimi bir sorun veya sorun değil, onlar için iyi olduğuna inandıkları bir şey.

Farklı uyku programları var.

Japon çiftlerin ayrı ayrı yatmaya karar vermelerini sağlayan ilk şey farklı çalışma programlarıdır. Önemli işinizi uyandırmak, işten eve geç kalmanız veya erken ayrılmak zorunda kalmanız onlar için kaliteli bir dinlenme ile sonuçlanmaz. Bu yüzden geceyi farklı bir odada geçirmek mantıklı. Bu onlara rahatsız edilmeyen ve daha sağlıklı bir uyku verecektir.

Bebekler anneleriyle birlikte uyurlar.

Japon anneler çocuklarıyla birlikte uyurlar ve bu çok önemli kabul edilir, bu nedenle babanın aynı yatağı paylaşmak mı yoksa farklı bir odaya mı gitmek istediğine karar vermesi gerekir. Bilim bile birlikte uyumanın ebeveynlerin ve çocukların daha dinlendirici bir uyku almalarına yardımcı olabileceğini kanıtlamıştır. Çocuğun istikrarlı bir sıcaklık ve kalp atış hızını korumasına yardımcı olur (bebeklik döneminde gerçekten kritiktir) ve aynı zamanda ani bebek ölüm sendromu olasılığını azaltır . Ayrıca bu, çocuğun daha iyi benlik saygısına sahip olmasına, daha hızlı bağımsız hale gelmesine ve okulda başarılı olmasına katkıda bulunur.

Onlar için ayrı ayrı uyumak barış demektir.

Yalnız uyumaya başlayan birçok çift boşanmanın kapıda olduğunu düşünürken , Japonlar bunu farklı görüyor. Onlar kendi değer uyku çok ve onlar uyurken rahatsız edilmek istemiyorum. Bu, horlama, huzursuz uyku, tekme, vb.’ye ihtiyaç duymadıkları ve sevmedikleri anlamına gelir. .

Çiftlerin ayrı uyuma geçmişi vardır.

Futonlar , destek ve rahatlık sağlayan pamukla doldurulur. Geçmişte, yatak olarak sadece tek boyutlu olanlar kullanılıyordu. Yani, sevdiklerinizle kucaklaşmak isteseniz bile, soğuk kattaki çarşaflar arasında bitirdiniz ve rahat hissetmeyeceksiniz. Bugün hala bu tür yatakları kullanan aileler var, özellikle fazla yer kaplamadığı ve saklanması kolay olduğu için.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.