İnsan Vücudunun En Kirli Yerini Nasıl Temizleriz

05.11.2019
11.005
İnsan Vücudunun En Kirli Yerini Nasıl Temizleriz

Optimal sağlık elde etmek için, kişisel hijyen korumak her kişi için çok önemlidir. Her gün bakteri ve mikroorganizmalarla temas halindeyiz. Kişinin sağlığı için çok tehlikelidirler, çünkü cilt yoluyla cilt dokunuşuna ve ayrıca saç veya giysiler yoluyla bulaşabilirler. Mikroorganizmalar ve bakteriler etrafımızda ve iş yerimizde asansör butonları veya kapı düğümü gibi şeylere dokunduğumuzda cildimize yapışabilir.

İnsan Vücudunun En Kirli Parçası

Düzenli olarak duş alarak vücudumuzu mikroplardan, bakterilerden ve mikroplardan temizleyebiliriz, ancak yine de vücudun kolayca erişilemeyen bir kısmı vardır. Burası deniz göbeği, göbek düğmesi olarak da bilinir ve sadece duş alarak temizlenemez. Burası zengin bakteri kaynağı ve vücudumuzun en kirli kısmı. Göbeğin düşmüş şekli, tüm kir, ter, ölü cilt hücreleri, giysi lifleri, sabun ve losyonları toplamasını mümkün kılar. Yıkamak çok zordur ve dediğimiz gibi, mikroorganizmayı geliştirmek için mükemmel bir ortamdır. Bu size ve sağlığınıza çok zararsız olabilir, çünkü enfeksiyona neden olabilir ve hoş olmayan bir kokusu olabilir.

İki tür göbek vardır, drenajlı ve çıkıntılı. Bir araştırmaya göre göbeğinizin doğal olarak ısınması durumunda, iyi hijyen sağlamanıza ve düzenli duş almanıza rağmen 65-70 farklı bakteri türünün toplanmaya yatkın olduğunu göstermiştir.

Göbeğiniz Nasıl Doğru Yıkanır

Drenajlı Göbek

Deniz kuvvetinizi üç adımda temizleyebilirsiniz:

Yapmanız gereken tek şey, bir ovma suyunu Kulak Temizleyeciye batırmak ve duşa başlamadan önce göbeğinizi temizlemektir. Ayrıca, duş alırken başka bir pamuklu çubuk kullanabilir ve bununla birlikte göbeğinizi temizlemek için bir miktar duş jeli kullanabilirsiniz. Sonunda göbeğinizi ılık suyla iyice yıkayabilirsiniz. Pamuklu bir havlu kullanarak gerçekten iyi kurutulması önemlidir.

Çıkıntılı Göbek

Çıkıntılı bir göbeği temizlemek istiyorsanız, aşağıdaki adımları yapmanız gerekir:

İlk önce pamuklu bir havlu alıp üzerine duş jeli sürmeniz gerekir. Havludan çok, göbeğinizi nazikçe temizleyebilirsiniz. Sonunda ılık suyla yıkamanız ve çok iyi kurutmanız gerekir. Tamamen temiz bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, duş almadan önce bu ipuçlarını her zaman takip etmeniz önemlidir, çünkü tüm bakteri ve pisliklerden tamamen kurtulmanın tek yolu budur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.