İnanması Güç Ama Erkeklerin Göğüsleri Süt Üretebilir Vücudunuzun Özel Olabileceğini Gösteren Gerçekler

05.10.2019
916
İnanması Güç Ama Erkeklerin Göğüsleri Süt Üretebilir Vücudunuzun Özel Olabileceğini Gösteren Gerçekler

İnsan vücudunun birçok sırrı vardır. Ve çoğunun henüz açıklanmadığı ve hatta keşfedilmediğine inanıyoruz. Neyse ki, modern tıp dünyası bazı zor soruların cevaplarını bulmayı başardı ve atılımlarını bizimle paylaşıyor.

12. Bir insan bir milyon sivrisinek besleyebilir.

Bir insanın vücudunda 1,2 – 1,8 milyon sivrisinek beslemek için yeterli kan vardır . Bir sivrisinek, bir ısırık boyunca 0.003 ml kan içmektedir, bu nedenle, bir insanın tüm kanını emmek için küçük bir kan emici ordusuna ihtiyaç duyulur.

11. Erkeklerin göğüsleri süt üretebilir.

Her insan cinsiyetten bağımsız olarak süt bezlerine, süt kanallarına ve meme uçlarına sahiptir. Erkek meme uçları süt üretmek için uyarılabilir . Bu aynı zamanda şiddetli stresin neden olduğu hormonal dengesizlik nedeniyle de olabilir.

10. Bir kadın 40’tan fazla çocuğa doğum yapabilir.

Genetik geçmişleri nedeniyle, bazı kadınlar birkaç düzine çocuğa doğum yapma ve yetiştirme yeteneğine sahiptir . Resmi kayıt, 18. yüzyılda 69 çocuğa sahip olduğu iddia edilen Rus bir kadın tarafından tutuluyor.

9. Yüz kılları vücudunuzdaki en hızlı büyüyen saçlardır.

Erkek nüfusa bundan hiç bahsetmezseniz, tıraş olmak zorunda kaldıkları her gün “ bu gerçeği görmeleri” gerektiği konusunda hemfikir olacaklar . Pek çok kadının sakallı erkekleri çekici bulması iyi olur, değil mi?

8. Kadın parmak izleri erkeklerden% 99 farklıdır.

Kadın derisi , erkek derisinden iki kat daha fazla amino asit salgılar ve bunu parmakların üzerine farklı şekilde dağıtır. Bu yüzden bilim adamları bir insanın cinsiyetini bulmak için parmak izlerine bakabilirler.

7. Ellerimizi bir araya getirme şeklimiz, bize lider beyin yarım küremizin ne olduğunu söyler.

Üstte sağ parmak, sağ yarım kürenin baskın olduğu anlamına gelir; üstteki sol parmak sol yarımkürenin vücudunuzda daha aktif olduğunu kanıtlar. Sağ hemisfer duygular ve hayal sorumludur. Sol yarım küre, analitik ve mantıksal düşünmeden sorumludur.

İnsanların% 1’i parmaklarını birbirine paralel koyardı. Bu insanlara geniş kapsamlı denir. Bilim adamları gelmiş önerdi o iki elle de insanlar için hiçbir baskın beyin hemisfer yoktur . Bu durumda, ikisi de eşit şekilde geliştirilir.

6. Burnunuzdan akan sıvı beyninizden olabilir.

Burnunuzdan sızan sıvı beyin sıvınız olabilir . Beyin sıvısı beyninizin etrafına yerleştirilir ve özel bir zar tarafından tutulur. Bazen burnunuzdan berrak bir sıvı halinde küçük miktarlarda sızıntı yapabilir .

5. Gerçekten düşündüğünden daha eşsizsin.

Kesinlikle eşsizsin ve sadece parmak izlerine geldiğinde değil. Kulağınızın şekli de benzersizdir. Dil , aynı zamanda eşsiz bir şekle ve bir dokuya sahiptir. Parmak izlerimizin aksine, bu “kalıp” asla değişmez.

4. Kadınlar daha uzun yaşar.

Kadın bağışıklık sistemi , iç ve dış hem tehditlerle daha iyi baş edebiliyor ve onun hücreleri böylece daha verimli çalışan, daha yavaş yaşlanır. Bu yüzden kadınlar daha yaşlı yaşta yaşar ve erkeklerden daha az hastalanırlar.

3. Kadın kalbi daha hızlı atıyor.

Kanadalı bilim adamları, kadın kalbinin, erkek kalbinden yaklaşık 1.7 – 2.3 saat önce daha hızlı çalıştığını ortaya çıkardı. Dakikada toplamda yaklaşık 10 atış daha atıyor .

2. Karaciğerinizin 500’den fazla işlevi var.

Karaciğerlerimiz kanı süzmek, yağları parçalamak ve emmek, kolesterol ve bazı vitaminleri işlemek ve daha bir çok şey için her şeyi yapar !

1. İnsanlar tuvalete gitmek zorunda kaldıklarında daha inandırıcı bir şekilde yalan söylerler.

Mesanesi dolu insanlar daha inandırıcı bir şekilde yalan söyler . Banyoya gitme isteği , bir kişinin kendini kontrol etmesine konsantre olmasını sağlar ve bu nedenle yalan söylemek daha ikna edici olur. Dahası, ekstra hareketlerden kaçınmaya çalışırlar.

Hangi gerçeği sizi en çok şaşırtıyor? Şimdi sivrisineklerden mi korkuyorsun?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.