İki bin senelik ebedilik iksiri…

19.02.2019
3.208
İki bin senelik ebedilik iksiri…

Kombu çayı, fermente edilmiş bir çay cinsidir. Bu fermente çay hem yeşil çaydan hem de siyah çaydan yapılabilir. Sıhhate ise rakamsız yararı bulunmaktadır. İşte kombu çayı verimleri ve nasıl hazırlandığı…

ŞEKERDEN OLUŞAN BİR BESLENME

İlaç olarak da kullanılan Kombu Çayı Kombucha, fermente edilmiş bir çay çeşididir. Yeşil veya siyah çaydan yapılabilir. Kombu çayı, Doğu Asya’ya has bir çay olup dünyaya dağılmıştır. Fermentasyon esnasında disk şeklinde, jelatinimsi bir çeperden alana gelen mantar oluşur. Kombu mantarı, şekerden oluşan bir beslenme solüsyonu içerisinde yaşar ve bu civarda devamlı üremektedir. Bu mantar zamanla çayın tam yüzeyine dağılarak kalınlaşır.

İŞTE KOMBU ÇAYININ SAĞLIĞINIZA OLAN RAKAMSIZ VERİMLERİ…

Salgı bezlerini ve hormon sistemini uyararak ömrü uzattığı söylenmektedir. Bedenin PH’ını dengeler. Bedende biriken atık ve toksik maddeleri suda çözülebilir hale getirerek daha basit atılmasını sağlar. Kan dolaşımını süratlendirir. Kalp atışlarını kumpaslar ve kanı arınmaya takviyeci olur. Aynı zamanda asap sistemine iyi gelerek yüksek tansiyonu düşürmektedir.

HER GÜN BİR BARDAK…

Kan şekeri seviyesini değişmezleyerek, şeker hastalığını rehabilitasyon eder. Her gün bir bardak harcanması bedenden tam zehirli maddelerin atılmasını sağlayarak sindirim sistemini süratlendirmeye takviyeci olur.Vücuttaki özgür radikallerin gelişimini maniler. Bu sayede kanseri rehabilitasyon ettiği söylenmektedir. Kolesterolü düşürür. Kabızlık ve hemoroit Hemoroid problemlerini iyileştirici tesiri vardır.

KOMBU ÇAYI NASIL HAZIRLANIR?

İlk olarak 3 litre içme suyunu bir tencerenin içerisine koyarak kaynatın. Su kaynamaya başladıktan sonra 1,5 su kadehi şekeri ilave edip 5 dk daha kaynatın. Daha sonra ocağın altını kapatın ve kaynamış suyun içine on poşet siyah çay katın.
15 dk demlemeye vazgeçin, daha sonra çay poşetlerini içinden alıp oda sıcaklığında soğutun.

Çayı iyi arınılmış geniş ağzı olan bir kavanoza boşaltın. Daha evvel fermente edilmiş çay varsa, az ölçüde bu çaydan karıştırmak mayalama işlevi görecek ve süratli bir fermantasyon sağlayacaktır. Kavanoz oda sıcaklığında vazgeçilmelidir. Aynı zamanda kavanozun kapağını kapatmadan evvel üzeri bir tülbentle örtülmelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.