Hızlıca kilo verdiren yiyecek kombinasyonları

30.04.2019
167
Hızlıca kilo verdiren yiyecek kombinasyonları

Şayet perhiz yapıyorsanız ve hızlıca kilo vermek istiyorsanız metabolizmanızı çalıştıran yiyecek kombinasyonlarını paylaştık. İkili olarak harcadığınız bu gıdalar yağlarınızı yakmanıza takviyeci olacak.İşte basitçe kilo verdiren besin kombinasyonları…

Tavuk ve kırmızı biber

Kilo vermede birebir olan tavuğu, kırmızı biberle yediğiniz de kilo vermeniz daha da süratlenecektir. Kilo almaktan bütün anlamıyla sakınmak için en yağsız yerlerini seçim edebilirsiniz. En ideali tavuğun göğüs kısmıdır. Kırmızı biberde kapsaisin adlı bir element bulunur. Bu element beden metabolizmasını harekete geçirmeye takviyeci olur, yağ yakımını hızlandırır ve antioksidan sağlar.

Acı biber serpilmiş avokadolu tam tahıllı ekmek

Kilo verdiren ikinci besin kombinasyonu, hafif ve hızlı bir kahvaltı yapmak için seçim edilebilir. Damarları gözeten sıhhatli yağlar kapsayan avokado son senelerde daha popüler oldu.

Bütün tam tahıllı ekmeğin kilo vermenize takviyeci olmasının nedeni öbür ekmeklerden daha fazla lif kapsamasıdır. Ayrıca daha uzun müddet tok sezmenize de takviyeci olacaktır. Ancak tam tahıllı doğal olmasına itina gösterin. Bazı markalar emin olmayabilir. Alırken ekmeğin yaftasını hakimiyet edin, öncelikli malzeme olarak arıtılmış un ve şekerin kullanıldığı mahsullerden kaçının.

Tarçınlı ve fıstık ezmeli elma

Ara öğünler için kremsi dokusu olan bir lezzet aradığınızda bu alternatifi sınayabilirsiniz. Fıstık ezmesi tekli doymamış yağlar kapsar. Bu yağların özelliği, ötekilerine göre azıcık daha uzun müddet tok sezmenize takviyeci olmalarıdır. Ayrıca kapsadığı çoklu doymamış yağlar da bedeninizdeki insülin oranını düzenler.

Ayrıca elmadaki lif karın bölgenizdeki biriken yağların yok olmasına da takviyeci olur. Ayrıca bedeni kuvvetlendiren vitaminler, mineraller ve antioksidanlar kapsar. Tarçında ise kan şekerini dengeleyen ve glikoz yükselmesini önleyen polifenol adlı bileşen bulunur.

Naneli ve limonlu yeşil çay

Yeşil çay sıhhatli bir hayat stiline sahip olmak isteyenlerin seçim edebileceği en iyi meşrubatlardan biridir. Bunun nedeni antioksidanlar açısından zengin olması ve genel olarak sıhhat açısından sağladığı faydalardır. Ayrıca yağ yakmaya takviyeci olur ve hücrelerinizin niteliğini artırır. Yeşil çayı naneli ve limonlu harcamanız kilo verme sürecini süratlendirecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.