Hintlilerin İlginç Tedavi Yöntemi

22.10.2021
707
Hintlilerin İlginç Tedavi Yöntemi

Nasya, doğal şifalı otlar ve yağlarla burun yoluyla vücut temizliğinin eski bir Hint yoludur. Araştırmalar, burun tedavilerinin günümüzde bir kişiyi iyileştirmenin etkili yollarından biri olabileceğini söylüyor. Dünyada çok sık kullanılmaz, ancak Hintlilerin bunu neden uyguladıklarına dair kendi sırları vardır.

1. Saçın erken grileşmesini tedavi etmek

Nasya terapisinde kullanılan yağlar, toplardamar ve sinir sistemi üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Kanal tıkanıklığını giderir. Sonuç olarak, saçın ağarması ve genel olarak kalitesi üzerinde de büyük bir etkisi oldu.

2. Uykusuzluğu tedavi etmek

Uykusuzluk genellikle sakinleştiricilerle tedavi edilir. Nasya, bu sorunu tedavi etmenin başka bir doğal yolunu sunuyor. Araştırmacılar, kaliteli bir uykuyu teşvik etmede oldukça etkili olduğunu söylüyorlar. Araba sürerken veya gündüz sosyal aktiviteye girerken uyanık kalmakta zorlanan hastalar bu parametrede kayda değer bir iyileşme gösterdi.

3. Stres ve kaygıyı tedavi etmek

Nasya’nın kaygı, kas gerginliği ve stres tedavisinde oldukça önemli olduğu bulunmuştur . Akıl ve beden birbirine bağlıdır. Nazal terapi, vücudu gevşeterek kaygıyı tedavi etmeye yardımcı olur ve ruh halinizi ve algınızı iyileştirir.

4. Kronik sinüzit tedavisi

Değişen yaşam tarzları ve artan kirlilik sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bir araştırma, hastaların Nasya tedavisinden sonra sinüzit belirti ve semptomlarında rahatlama olduğunu söylüyor . X-ışınları, her iki frontal sinüste de oldukça önemli sonuçlar gösterdi .

5. Alerjileri tedavi etmek

Nasya tedavisi sonrası burun mukozasının yüzeyinde bariyer görevi gören koruyucu bir tabaka oluşur. Alerjenler artık burun hücrelerle temas ve alerji semptomları tetiklemez.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.