Hiç Kulağınızın Yanındaki Bu Küçük Deliğin Ne İçin Olduğunu merak Ettiniz Mi ?

03.10.2019
11.015
Hiç Kulağınızın Yanındaki Bu Küçük Deliğin Ne İçin Olduğunu merak Ettiniz Mi ?

Kulağınızın yanında küçük bir delik olan bu insanlar arasındaysanız, dünyadaki çok az kişisiniz. Tüm insanlar benzer DNA’ya sahip olsalar da, parmak izlerimiz, doğum lekelerimiz veya cilt etiketlerimiz gibi bizi benzersiz kılan bazı özellikler de vardır. Ve dünya nüfusunun gerçekten küçük bir yüzdesinin kulağın üst tarafında küçük bir deliği var. Ve bu bir doğum lekesi veya doğum hatası değildir.

Kulak çukuru veya tıbbi olarak konuşursak, bir preauriküler sinüs denir. İlk olarak, 1864’te Van Heusinger tarafından bir kusur değil, insan özelliği olarak belgelenmiştir.

Araştırmalar “ABD’deki insanların yalnızca yüzde 1’inin buna sahip olduğunu, İngiltere’de yüzde 0,9 ve Asya’da ve Afrika’nın yüzde 4 ila 10’unda olduğunu gösteriyor. Güney Kore’de, insanların yüzde 5’i buna sahip olabilir ”.

Kulak çukuru belirli bir işleve sahip değildir, ne de çok görünürdür, bu yüzden onunla ilgilenmezsiniz. Bununla birlikte, bazen başka herhangi bir delik gibi enfekte olabilir ve tahriş olmuş veya iltihaplanma belirtileri ortaya çıkarsa, tıbbi yardım ve öneri alınız.

MUHTEŞEM BİR HİKAYE…

Ancak, kulak çukuru hakkında ilginç bir teori var. Evrimsel biyolog Neil Shubin, bu ekstra kulak deliklerinin balık insanlarından veya deniz kızlarından evrimleşmiş insanların evrimi kalıntısı olabileceği teorisine sahiptir.

Bilimsel olarak, şu anda bildiğimiz gibi, Dünya’nın gelişim sürecinin son derece uzun bir süreci boyunca, birçok farklı fazın gerçekleştiği – sıcak lav, donmuş topraklar ve tüm yüzeydeki okyanuslar olduğu kanıtlanmıştır.

YORUMLAR

  1. Bende var bazen acıyor carpinca falan bazrn de agriyor