Herkes hasarlı varsayıyordu! Meğerse…

27.03.2019
84
Herkes hasarlı varsayıyordu! Meğerse…

Perhiz yaparken en ehemmiyetli meselelerden biri açlık sezmektir. Bunun çözümü çok basit! Perhiz yaparken muhakkak başlı yiyeceklerden faydalanırsanız perhizinizi bozmadan tokluk hissine erişebilirsiniz. Peki perhiz yaparken hangi yiyecekler tok kalmamızı sağlar? Bu gıdaları ne kadar yemeliyiz? İşte perhiz yaparken tok kalmamızı sağlayacak olan muhakkak başlı yiyecekler…

FRAMBUAZ

Ahududunun her bir tanesi pek çok meyveden daha fazla lif kapsar. Yemekten takribî 1 saat evvel frambuaz harcamak, tok tutarak daha az yemek yemeye dayanakçı olur. Frambuazı ara öğünlerde, sabah kahvaltılarında yulaf ile, chia tohumu ve yoğurt ile harcayabilir, smoothie’lerinize katabilirsiniz.

PATLAMIŞ DARI

Patlamış darı, atıştırmalık besinlerin çoğuna mukayeseyle lif açısından yüksek, kalori açısından ise düşüktür. Başka Bir Deyişle söylendiği gibi kilo yapmaz ve hasarlı değildir. Natürel aşırıdan yağ ile hazırlanmadığı sürece.

YULAF

Yulafın bereketlerini, kilo vermeyi basitleştirdiğini, uzun zaman tok yakaladığını öğrenmeyen yoktur. Beslenme listenize yulafı dahil ettiğinizde daha az acıktığınızı göreceksiniz.

SÜZME PEYNİR

Süzme peynir, yüksek bir protein kaynağıdır. Sindirimi uzun sürdüğü için de uzun zaman tok meblağ.

YUMURTA

Yumurta, en öğrenilen saf protein kaynaklarından biri. Yapılan araştırmalar, yumurtayı günlük beslenme programına dahil eden şahısların, etmeyenlere oranla gün içinde daha az acıktığını ortaya koydu. Yumurtayı yalnızca sabah kahvaltısını harcayacaksınız diye bir kaide yok. Günün rastgele bir öğününde yumurta yiyebilirsiniz.

CEVİZ

Yağlı tohumlar, mideden geçiş süratini yavaşlatır ve bu sayede tokluk vaktinin uzamasını sağlar. Ceviz, kapsadığı protein sayesinde de tok meblağ. Ara öğünlerde harcayabileceğiniz gibi cevizi salatalarınıza da dahil edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.