Her saç tipine göre bal maskesi tanımları

04.04.2019
101
Her saç tipine göre bal maskesi tanımları

Balın saçlarınız için de çok rakamda bereketi olduğunu öğreniyor muydunuz? Natürel bir anti-bakteriyel olan bal, bağışıklığınızı güçlendirir ve saçlarınıza ekstra vitamin, mineral ve parlaklık kazandırmaya takviyeci olur. Sizin için bal ile yapılan, saç tipinize göre natürel saç maskesi tanımları hisseleştik.

Bal, bedeninize bolca vitamin ve mineral sağlayan süper besinler arasındadır. Ayrıca iyi bir şeker kaynağı olan balı, arıtılmış şeker yerine seçim edilir. Bunun dışında saçlarınızın günlük olarak maruz kaldığı zararlarla gayret etmenize takviyeci olur. Bal, saçlarınıza vitamin ve mineral verir; daha sıhhatli ve paylak saç tellerine sahip olmanızı sağlar.

Sizin için bal ile yapılan saç maskeleri tasviri hisseleştik. İster doğrudan bal satın alıp kullanabilir ya da balı, özelliklerini artırabilecek öbür malzemelerle karıştırarak evde kendi maskenizi hazırlayabilirsiniz. Saç tipinize bağlı olarak seçim edebileceğiniz çok rakamda reçete cinsi vardır. İşte saç tipinize göre bal ile yapılan maske tanımları…

Hasarlı saçlar için

Malzemeler:

  • 1 yumurta sarısı
  • 3 yemek kaşığı bal
  • 1 avokado

Bir kapta, tüm malzemeleri iyice karıştırın. Saçınızın her yerine uygulayın ve 6-30 dakika arası bir müddet bekleyin. Daha sonra, sizin için uygun olan bir sıcaklıkta bol ölçüde sıcak suyla durulayın. Bu operasyonu haftada en az iki defa tekrarlayın.

Kuru saçlar için

Malzemeler:

  • 1 bardak bal
  • 2 yemek kaşığı ekstra sızma zeytinyağı

Her iki mahsulü beraber bir kapta karıştırın. Pak saçlarınıza birkaç dakika süresince masaj yaparak uygulayın. Masaj zarif olmalıdır; kan dolaşımını uyarmak için kafa teninize uyguladığınız hafif tazyik biçiminde. Maskeyi 20 dakika ya da daha fazla bekletin ve ılık suyla durulayın.

Saç dökülmesi için

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı öğütülmüş tarçın 5 g
  • 3 çay kaşığı zeytinyağı 15 g
  • 3 çay kaşığı bal 21 g

Tam mahsulleri karıştırın ve kafa teninize uygulayın. Saçınızın uçlarına kadar uygulamanıza gerek yok. 5-10 dakika süresince hafifçe masaj yapın ve şampuanla saçlarınızı yıkayıp bol suyla durulayın.

Kırık uçlar için

Sadece bir bardak balı saçınızın her tarafına uygulayın. Reçetenin tesir etmesi için 20 dk süresince bekleyin. Saç foliküllerini faalleştirmek için azıcık ısı uygulamanız nasihat edilir. Bu rehabilitasyon saçlarınızı besler ve etraftan gelen hasarlı etmenlerden dolayı etkilenen bölgelerde yenilenmeyi artırır. Ayrıca saçınıza parlaklığını geri kazandırır.

Yağlı saçlar için

Malzemeler:

  • 4 çorba kaşığı bal
  • 2 limonun suyu

Bir macun elde edene kadar iki malzemeyi iyice karıştırın. Kafa teninize parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaparak uygulayın.
Bu rehabilitasyonun tesirli olabilmesi için üç dakika yeterlidir. Ardından bol suyla yıkayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.