Her Sabah Boş Midenize Sıcak Su İçin Sonuçları Sizi Şaşırtacak

15.11.2019
2.624
Her Sabah Boş Midenize Sıcak Su İçin Sonuçları Sizi Şaşırtacak

Başlangıçta sizin için biraz tuhaf olsada ılık su tüketimi çok sayıda sağlık yararı sağlayacaktır. Bir çok insan güne bir fincan kahve veya çay ile başlar. Ayurvedaya göre bu rutuni değiştirir ve ılık su içmeye başlarsanız vücudunuz minnettar olacaktır.

Tadını beğenmiyorsanız bir limonu sıkıp suyunu ekleyebilirsiniz. Bu içeceğin özellikle sabahları aç karnına tüketilmesi metabolik atığın yok edilmesini teşvik ettiği ve sindirime yardımcı olduğu için sağlığınızı önemli ölçüde arttırabilir.

Ayrıca bu alışkanlığın aşağıdaki gibi başka yararları da vardır

Ağrı Kesici

Sıcak su en güçlü ilaç olarak kabul edilir ve adet ağrısını hafifletebilir. yani karın kaslarını gevşetir krampları önler ve böylece ağrı azalır sıcak su her türlü kramp durumunda aynı etkiyi gösterir çünkü kasları gevşetir ve kılcal damar dolaşımını uyarır.

Geliştirilmiş Dolaşım

Bu uygulama toksinleri vücuttan elimine eder ve kan dolaşımını iyileştirir.

Sindirim organlarını arındırır

Sabah bir bardak ılık su içerseniz organizmanızı detoksifiye edersiniz yani sıvılar midedeki gıdanın parçalanmasına yardımcı olur ve bağırsak kanalını yerinde tutar.

Su gıdayı çabucak eritir ve sindirime yardımcı olur. Bu nedenle öğünler sırasındaki soğuk su tüketimini aslında gıdalardaki yağları kalınlaştırır ve bağırsaklardaki yağları oluşturur.

Kilo Kaybı

Bu alışkanlık ayrıca fazla kilo vermenize yardımcı olacaktır çünkü ılık su vücut sıcaklığını arttıracak ve böylece metabolizmayı hızlandıracaktır. Böylece vücudunuz daha hızlı yağ yakar. Dahası bunun böbrekleriniz ve atılım organlarınız üzerinde olumlu etkisi olacaktır.

Yaşlanmayı Önler

İster inanın ister inanmayın bu sağlıklı alışkanlık aynı zamanda yaşlanma sürecinide yavaşlatır. çünkü toksinleri vücuttan uzaklaştırır ve cildi elastik temiz ve sağlıklı yapar.

Tıkanıklık durumunda yardımcı olur

Mide problemleri genellikle bağırsak fonksiyonun zayıf olması nedeniyle oluşur ve vücuttaki su eksikliği şişkinlik ve kramplara neden olur. Bu nedenle bağırsak hareketini teşvik etmek ve vücudun normal çalışmasını sağlamak için sabahları aç karnına bir bardak ılık su içmelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.