Her Gün Badem Yemeğe Başlarsanız Vücudunuzda Olan 4 Yararlı Şey

08.11.2019
6.176
Her Gün Badem Yemeğe Başlarsanız Vücudunuzda Olan 4 Yararlı Şey

Badem yemek kelimenin tam anlamıyla hayatınızı kurtarabilir. Amerikan Kalp Birliği bir çalışmada , düşük somun tüketiminin kardiyovasküler hastalığa yakalanma olasılığını arttırdığını buldu. Kuruyemişler arasında bademler sadece lezzetleri için değil, yararları için de favorilerdir.

Sivilce azaltır

Bu çalışmaya göre şiddetli aknesi olan hastalar kan dolaşımlarında% 9 daha az E vitamini sundu. Cilt koşullarını iyileştirmek için badem yemek , uzun zamandır süren, Orta Doğu geleneksel bir tedavidir ve bilim tarafından desteklenmiştir. Bademler , yüksek düzeyde omega-6 yağ seviyesine dayanabiliyorsanız, sivilceyi iyileştirmenize ve cildinizi gençleştirmenize yardımcı olabilecek E vitamini ve antioksidanlarla doludur .

Diyabetin tedavisine yardımcı olur.

Bu çalışma , tip 2 diyabet hastalarının günlük olarak badem yiyerek fiziksel durumlarının düzeldiğini görmesinin muhtemel olduğunu göstermiştir. İçin onlar yardım yapmak sadece tıkanmış arterlerin “kötü kolesterol” azaltarak ama onlar da bir katkı azaltılması kan şekeri düzeyleri onların mineraller sayesinde.

Doğum yapmaktan kurtulmaya yardımcı olur.

Hindistan, bağırsak akışını düzenlemek ve enerji elde etmek için doğal bir ilaç olarak uzun süredir badem yeme geleneğine sahiptir . Badem ayurveda diyetlerinde önemli bir bileşendir ve doğumdan sonra kadınlara çabuk iyileşmeleri ve çatlak izlerinden kaçınmaları için tavsiye edilir .

Bebeğinizi daha akıllı hale getirebilir.

Bu makalede daha önce de belirtildiği gibi , bademler beyin aktivitesini artırabilir. 2.208 hamile kadını gözlemleyen İspanyol bilim insanlarının yaptığı bir araştırmaya göre, haftada 74 gram badem yemek bebeğinizi daha akıllı hale getirebilir . Çocuklar daha sonra 1, 5 ve 8 yaşlarında izlendi. Anneleri hamilelikte badem yiyen çocuklar IQ testlerinde daha yüksek puanlar aldı .

Bonus: çiğ, ıslanmış veya kavrulmuş badem?

Ayurveda tıbbına göre, hem çiğ hem de kavrulmuş badem aynı besinleri içerir ve bu nedenle aynı faydalara sahiptir. Öte yandan, bademleri bir gece bekletmek ve soymak tanen seviyelerini düşürmeye yardımcı olabilir. Oral kaynaklar, büyük miktarlarda alındığında, tanenlerin besin emilimini önleyebileceğini, ancak son zamanlarda yapılan çalışmaların bunu destekleyen kanıt bulamadıklarını göstermektedir.

Bademleri düzenli olarak tüketirseniz, muhtemelen bu faydaları bilirsiniz. Badem yerken başka bedensel değişiklikler fark ettiniz mi? Bademlerinizi nasıl yersiniz?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.