Her Gün 1 Nar Yerseniz Vücudunuza Neler Olabilir?

22.09.2021
270
Her Gün 1 Nar Yerseniz Vücudunuza Neler Olabilir?

Gribe karşı koruyucu olmaktan ciddi hastalıklarla savaşmaya kadar, narın vücudumuzun büyük koruyucuları olduğu kanıtlanmıştır. Antioksidanlar açısından zengindirler ve bu yüzden bize acı ve iltihaplanmaya neden olan birçok davetsiz misafirle savaşabilirler. İnternette pek çok faydadan bahsedilmiş olsa da, bilim adamları tarafından yalnızca birkaçı kanıtlanmıştır.

1. Virüsleri ve mevsimsel gribi uzak tutabilir.

Nar suyu, çekirdeği ve hatta kabuğu ile vücudunuzu patojenlerden koruyabilir. Özellikle meyve suyu, ağız boşluklarını koruyarak sizi enfekte gıdalardan virüs çekmekten koruyabilir . Ayrıca, harika bir C vitamini kaynağı olan meyve özü, yaygın grip hastalığına karşı büyük koruma olduğunu göstermiştir.

2. Yüksek tansiyonu düşürebilir

Narın antioksidan özelliklerinin hipertansiyonu ve yüksek tansiyonu başarılı bir şekilde azalttığı bulunmuştur. Bir araştırma, bu şeylerden mağdur olanların, sonuçları görmeye başlamak için günde en az 240 ml tüketmeleri gerektiğini göstermiştir. Ayrıca, emin nar suyu% 100 olduğunu yapmak zorunda doğal olan hiçbir ilave şeker .

Narın kan basıncına yardımcı olmasının bir başka yolu da potasyumdur. 100 gram nar, kemiklerimizin sağlığını ve kalbimizin işlevini korumaya yardımcı olan 236 gram potasyum içerir.

3. Sindirim problemlerini iyileştirebilir

Crohn hastalığıyla mücadele eden insanlar, diğer şeylerin yanı sıra iştah azalmasına ve kilo kaybına neden olan mide sorunlarına çok aşinadır. Bunun nedeni , midede ciddi iltihaplanma ile sonuçlanan bakteri birikmesidir. Birçok çalışmanın faydalı bulduğu bir çözüm, nar tüketimidir. Meyvenin özü, tüm acıya neden olan bakterilere karşı iyi bir savunucu ve saldırgan gibi görünüyor.

4. Özellikle Alzheimer ile mücadele edenlerde hafızanızı güçlendirebilir

Bu, Dr. Hartman’ın kalp ameliyatı olmak üzere olan hastalara nar hapları verdiği çalışmalarının sonucuydu . İlk hap ameliyattan bir hafta önce, ikincisi ise 6 hafta sonra verildi. Hastalar hafızalarının %100 sağlam olduğunu ve hatta eskisinden daha iyi olduğunu fark ettiler . Öte yandan, hapları almayan hastalar, ameliyattan sonra beklenen hafıza kaybını yaşadılar.

Dr. Hartman, hapların beyinde daha fazla nöron oluşturmaya yardımcı olduğuna dair bazı kanıtlara sahip olduğunu söyleyerek daha da ileri gitti . Bu, Alzheimer için bir tedavi bulduğu anlamına gelmez. Bu sadece, genç yaştan itibaren nar tüketmenin inanılmaz faydalar sağlayabileceği anlamına gelir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.