Her Gün 1 Avuç Ceviz Yerseniz Vücudunuzdaki Değişime Şaşıracaksınız

22.09.2021
115
Her Gün 1 Avuç Ceviz Yerseniz Vücudunuzdaki Değişime Şaşıracaksınız

Günde sadece yarım fincan ceviz yemek, kolesterol seviyelerini düşürebilir ve genel sağlığınıza fayda sağlayabilir. Ancak kalbinizi mutlu etmenin yanı sıra, konu cildinizin güzelliği olduğunda ceviz gerçek bir süper besindir. Ceviz, doğal olarak parlak ve genç bir cilt için onları bir zorunluluk haline getiren vitaminler ve temel besinlerle doludur.

1. Erken yaşlanmayı önleyebilir

Ceviz, antioksidanlarda diğer fındıklardan daha yüksektir. Antioksidanlar cildinizi güneşe maruz kalma gibi çevresel hasarlara karşı korur. Günde birkaç ceviz yemek, cildinizi foto yaşlanmaya karşı korumaya ve daha uzun süre daha genç görünmesine yardımcı olabilir. Ceviz ayrıca cilt pigmentasyonunu azaltabilen ve vücudunuzun sağlıklı yeni cilt hücreleri üretmesine yardımcı olan B vitamini açısından da zengindir.

2. Cildinizin nemli kalmasını sağlar

Ceviz, diğer kuruyemişlerden daha sağlıklı omega-3 yağları sunar. Yeterli miktarda omega-3 almak cilt sağlığınız için çok önemlidir çünkü yağ üretimini dengelemeye, toksinleri temizlemeye ve cildinizin pürüzsüz ve kırışıksız kalması için ihtiyaç duyduğu nemi hapsetmeye yardımcı olur. Diyetinize ceviz eklemek, cildinizin daha yumuşak görünmesine ve hissetmesine ve iyi nemlendirilmesine yardımcı olmanın kolay ve lezzetli bir yoludur.

3. Kırılmaları önleyebilir

Sabah yulaf ezmesine birkaç ceviz eklemek onu daha besleyici hale getirecek ve aynı zamanda cildinizi içten iyileştirmenize de yardımcı olabilir. Cevizdeki sağlıklı yağlar tahrişi yatıştırmaya yardımcı olur ve hatta dermatit gibi bazı cilt rahatsızlıklarını tedavi edebilir. Cevizdeki bazı eser elementler, iltihapla içten dışa savaşmaya yardımcı olarak cildinizin parlak kalmasına ve sivilcelerden arınmış kalmasına yardımcı olur.

4. Koyu halkaları ve göz torbalarını azaltabilir

Koyu halkalar veya şiş gözlerle uyandığınızda, doğal olarak bir dizi göz bandına veya birkaç buz küpüne ulaşmak istersiniz. Ancak ortaya çıktığı gibi, bir avuç ceviz yemenin de benzer bir etkisi olabilir. Ceviz, koyu halkaları azalttığı kanıtlanmış E vitamini içerir ve yüzünüzden aşağı kayan göz lekeleri konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

6. Saç derinize iyi gelir

Yemeklerinize ceviz eklemek de saç derinizdeki cilde fayda sağlayacaktır. Cevizdeki antioksidanlar ve sağlıklı yağ asitleri saç köklerini uyararak saçınızı daha parlak ve hacimli hale getirebilir. Ceviz yemek ayrıca saç derinizi daha sağlıklı hale getirebilir, bu da kepek ve kaşıntıyı uzak tutmaya yardımcı olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.