Her Gece Bunu Yapın Yüzünüz Beklediğinizden daha kısa yaşlanacak

20.08.2020
2.836
Her Gece Bunu Yapın Yüzünüz Beklediğinizden daha kısa yaşlanacak

Yatmadan önce makyajını yıkamak için kendini kaç kez çok tembel hissettin? makyajınızı her zaman neden yıkamanız gerektiğine dair 8 nedenden oluşan bilgileri sizler için derledik..

1. Sivilcenin önlenmesi

Bu sorunun sadece gençlerde ortaya çıktığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aslında, yüzünüzü yıkamazsanız sivilce geri dönüş yapabilir. Tıkanmış gözenekler genellikle sivilce ve iltihaplanmaya neden olur.

Sivilceniz varsa ya da akneniz varsa, yağlı olmayan ve çıkarması kolay özel makyaj ve miselli su kullanarak yıkayın.

2. Yaşlanma sürecini geciktirmek

Cildinizin her gece kendini yenilediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Temiz değilse daha çabuk yaşlanacaktır. Sarkmayı önleyemeyeceksiniz ve erken kırışıklıklar hayal edebileceğinizden daha erken ortaya çıkacaktır.

Bu gece rutinine harcadığınız birkaç dakika, genç ve güzel kalmanıza yardımcı olacaktır. Buna değer!

3. Yüzünüzü beslemek

Cilt hücreleri geceleri daha hızlı yenilenir, bu nedenle cildinize bu işlemde yardımcı olun: makyajı çıkarın ve ardından antioksidan içeren bir büzücü ve nemlendirici uygulayın. Temiz, tazelenmiş bir yüzle yatmaktan daha iyi bir şey olamaz.

Ayrıca, cildinizin sağlıklı olması için kaliteli makyaj kullanmanın hayati önem taşıdığını unutmayın. Kalitesiz makyaj cildinize zarar verebilir ve ciddi sorunlara yol açabilir.

4. Alerjilerle mücadele

Cildiniz, herhangi bir görünür belirti fark etmemiş olsanız bile alerjik reaksiyonlara yatkın olabilir. Makyajınızda egzamaya ve diğer ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Semptomlar hemen ortaya çıkmaz, ancak makyajınızı uykudan önce çıkarmazsanız, kısa sürede kızarıklık, yanma ve kaşıntı fark edeceksiniz.

5. Cilt pigmentasyonundan kaçınmak

Yüzdeki bazı kadınların mevcut en iyi bazla bile kapatamadığı koyu lekeleri hiç fark ettiniz mi? Bu tür lekelerin görünümü her zaman sık güneşe maruz kalma veya yaşlanma süreciyle ilgili değildir.

Cildinizi düzgün bir şekilde temizlemezseniz, kronik alerjik reaksiyonların sonucu olabilirler. Makyajınızı gece boyunca kullanmak aslında bazı ciddi pigmentasyon bozukluklarına neden olabilir.

6. Dudaklarınızı nemlendirmek

Yatağa girdiğiniz zaman dudaklarınızda ruj kalmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Görmeseniz bile, dudak parlatıcısı ve ruj hassas cildi kurutmaya devam eder ve sonunda kuru ve çatlamış dudaklara neden olur.

7. Göz altı torbalarının önlenmesi

Makyajınızı sık sık açık bırakırsanız, gözünüzün altındaki cilt kısa sürede koyulaşacaktır. Diğer bir deyişle, koyu renkli kabarık halkalar ve göz altı torbaları yolda. Makyajınızı önceki gece yıkayıp yıkamadığınızı anlamak kolaydır: gözleriniz ve etrafındaki alan sağlıklı ve taze görünmeyecektir.

8. Kirpiklerin düşmesini önlemek

Yatağa giderken asla maskaranızı çıkarmayın. Bir gecede kurur ve kirpiklerin dökülmesine neden olur. Göz kapaklarınız tahriş olur ve şişer.

Yıkanması kolay, su geçirmez olmayan bir maskara kullanmanızı öneririz. Maskarayı daima aşağı doğru nazikçe hareket ettirerek pamuklu bir bezle çıkarın. Kirpiklerinizi kırıp düşmelerine neden olabileceğinden asla dairesel hareketler kullanmayın.

Okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz bir beğeninizi alırız sağlıklı günler dileriz..

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.