Haftada Bir Buhar Maskesi Yapın Cildinizdeki İnanılmaz Değişime Şahit Olun

02.08.2020
1.689
Haftada Bir Buhar Maskesi Yapın Cildinizdeki İnanılmaz Değişime Şahit Olun

Yüzünüzün gerçeklerle yüzleşmesinin zamanı geldi – bu cildiniz için iyi bir zaman değil. Hava kirliliği birçok ülkede artıyor, duman cilde nüfuz ediyor, UV ışınlarından korumak için güneş koruyucuya ihtiyacınız var ve işlenmiş gıdalar hiç beslemiyor. Bu yüzden yüzünüze dikkat etmek her zamankinden daha önemlidir ve işe yarayan yöntemlerden biri onu buharlamaktır. Bu, ciltteki hasarı temizleyebilir, yatıştırır ve tersine çevirir. Ücretsiz olduğunu da söylemiş miydik?

1. Bu gözenekleri birikmiş kir ve ürünleri temizler ve temizler.

Yüzünüzü buharlaştırdığınızda, su buharının sıcaklığı gözeneklerinizi gevşeterek genişlemesine neden olur. Açıldıklarında, içlerinde biriken koyu kir ve sebum atılır.

Genellikle, bu kir çevremizdeki havada yüzer. Şehrinizdeki veya şehrinizdeki hava kalitesini ve tüm duman ve gaz otomobillerinin ürettiğini düşünün. Günlük olarak kullandığınız tüm nemlendiricileri, makyajı ve güneş kremini düşünün. Ayrıca cildinizi kaplayan yağlı madde sebum da var. Hepimizin sebumuza ihtiyacı vardır, cildimizi nemlendirir ve korur. Bununla birlikte, iyi bir şeyin çok fazlası sivilce bolluğu olabilir.

Yüzünüzü buharlayarak , istenmeyen sonuçlara neden olan sebum miktarımızı sınırlayabiliriz . Yüz gözeneklerinizi serbest bırakın ve sonuç temiz, parlak bir yüz olacaktır!

2. Yüzünüz sivilceye neden olan bakteri ve ölü hücreleri temizleyecektir.

Cildiniz vücudunuzun en büyük organıdır ve vücudunuzun çoğu gibi, sürekli bir yenilenme sürecinden geçer ve yüzünüzde ölü bakterilerin birikmesine neden olur. Bu bakteri mükemmel derecede sağlıklıdır – vücudunuz üzerindeki olumsuz etkileri hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Ancak, biraz uzakta görünebilir. Ayrıca, ölü bakteriler yer kaplar ve cildinizin oksijenlenmesine izin vermeyebilir.

Ne zaman buhar yüzünü, daha parlak bir görünüm için önünü ölü bakterilerin bazı kaldırın.

3. Yüzünüze daha fazla oksijen verilecektir.

Bazı insanlar rosacea gibi alerjilerden muzdarip olanlar gibi buğulamayı önlemek isteyebilirler. Yine, bu çok iyi bir şey olması nedeniyle, cildin kırmızı ve tahriş olmasına neden olur.

Çünkü yüzünüzü buharlaştırmanın en büyük faydalarından biri, meydana gelen kan damarı genişlemesidir ve yüzünüze önemli bir oksijen artışı sağlar . Ve büyük çoğunluğumuz için, buğulamayı bitirdiğinizde ve bir ıstakoz kadar kırmızı görününce, sevin! Bu, yüzünüze biraz ağır oksijen pompaladığınız anlamına gelir.

4. kırışıklıkların görünümünü geciktirir.

Hepimiz kırışıklıkların milyonlarca kadının ertelemek istediği bir şey olduğunu biliyoruz. Binlerce vaat edilen tedavi arasında kolajen (jöle ve Asya yemeği, agar agar gibi) ve elastin gibi bilinen, bilimsel olarak desteklenmiş 2 bileşen bulunmaktadır . Kollajen yemiyorsanız, buharda pişirme harika bir alternatif olabilir. Bunu yüzünüze yapmak dolaşımınıza acele eder, böylece kollajen ve elastin üretimini arttırır, size elastik bir cilt verir ve kırışıklıkların görünümünü geciktirir .

5. Doğal olarak nemlenmeye başlayacaktır.

Tüm bu sebum ve yağı serbest bırakmak, vücudunuzu cildi nemlendiren ve nem seviyenizi yükselten daha doğal yağlar üretmeye zorlar . Ayrıca, buharlama cildinizin geçirgenliğini artırır, böylece nemin geçmesine izin verir.

6. cilt bakım ürünleri daha iyi absorbe edecek.

Cildinizi buharlamak tam bir tedavi değildir, ancak genel cilt bakım rejiminizin önemli bir parçası olarak görülmelidir. Buharda pişirmenin en güzel yanı , yüzünüze sık sık uyguladığınız tüm kremlerden, losyonlardan ve temizleyicilerden daha fazlasını elde etmenizdir.

Bu avantaj, cildinizin artan dolaşımı ve oksijenlenmesinden kaynaklanmaktadır. Gözenekler serbest olduğu için daha fazla emebilirler. Akışınız daha güçlü olduğu için yüzünüz ürünlere daha reaktif olacaktır. Son olarak, cildiniz iyice nemlendirildiğinden, serum eklediğinizde daha önemli bir etkisi olacaktır.

Cilt bakım rutinlerini geliştirmek için topluluğa tavsiye etmek istediğiniz bir milyon dolarlık ipucunuz var mı? Buharlamayı denedin mi? Senin için ne yaptı?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.