Günlük Hayatta İşinize Yarayacak Bu Bilgiler Yok Artık Dedirtecek !

01.06.2019
14.262
Günlük Hayatta İşinize Yarayacak Bu Bilgiler Yok Artık Dedirtecek !

Günlük hayatta kullanabileceğiniz bu bilgiler hayatınızı kolaylaştırıyor. Dişlerinizi beyazlatmadan kepeğe karşı ne yapmanız gerektiğine kadar birçok işinize yarayacak bilgileri sizi için derledik. İşte duyunca yok artık dedirtecek pratik bilgiler…

AYAK MANTARLARINDAN KURTULUN

Ayağınızı ağız çalkalama suyu ve su içeren leğende bekleterek mantardan kurtulabilirsiniz. Bekletmeniz gereken süre 20 dakika.

ÇÖP KOKUSUNDAN KURTULUN

Çöpünüz kokmaya mı başladı? Kağıt havluya ağız çalkalama suyunu dökün ve çöpün kenarına koyun. Kötü kokunun gittiğini göreceksiniz.

YÜZÜNÜZÜ TEMİZLEYİN

Antiseptik özelliği bulunan ağız çalkalama suyunu yüz temizliği için kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımında harikalar yarattığını göreceksiniz.

KEPEĞE SON

Saçınızın dibine ağız çalkalama suyuyla masaj yapın ve ardından başınıza havlu sarın. Birkaç dakika sonra da saçınızı sadece suyla yıkayın. Kepeğin gittiğini göreceksiniz

BÖCEK ISIRIKLARINDA ACIYI AZALTIYOR

İster inanın ister inanmayın ağız çalkalama suları böcek ısırıklarının vermiş olduğu acıyı ve yanma hissini geçiriyor. Tek yapmanız gereken böceğin ısırdığı yere pamuk yardımıyla ağız çalkalama suyunu sürmek.

EKRAN TEMİZLİĞİ

Telefonunuzun ekranını tertemiz yapmak için de kullanabilirsiniz.

PİRELERDEN KURTULUN

Pire şampuanları pahalı olabiliyor. Ağız çalkalama suyunu veya normal köpek şampuanıyla köpeğinizi yıkarken kullanabilirsiniz. Köpeğiniz pirelerden kurtulacaktır.

MORLUKLARI ÇABUCAK GEÇİRİN

Üzülmeyin! Morluklar kalıcı değil. Ancak daha çabuk geçmelerini sağlayabilirsiniz. Pamuğa ağız çalkalama suyunu damlayıp morluğun üstünde tutun. Buradaki kan akışı hızlanacağından cildiniz daha çabuk kendini onaracak.

BİTLERDEN KURTULUN

Çocuğunuza bit bulaştıysa endişelenmeyin. Pahalı ürünler kullanmadan da bitten kurtulabilirsiniz. Sirke ve ağız çalkalama suyunu eşit oranda sprey şişesinde karıştırın. Saçına güzelce püskürtün ve masaj yapın. Daha sonra duş bonesi takıp bekletin. Son olarak da saçını güzelce tarayın. Aynı şeyi bitten kurtulana kadar tekrarlayın.

DİŞ AĞRISINI KESİN

Ağız çalkalama suyu diş ağrısına da iyi geliyor. Ağrı geçene kadar günde üç kez gargara yapın.

DİŞ FIRÇASI TEMİZLİĞİ

Diş fırçası temizliği de önemlidir. Aksi halde dişlerinize bakteri yayıyor olabilirsiniz. Diş fırçanızı ağız çalkalama suyu dolu suda bekletin ve diş fırçanız ilk aldığınız günkü gibi olsun.

TUVALET TEMİZLİĞİ

Ağız çalkalama suyu sadece tuvaletinizi sadece temizlemiyor. Aynı zamanda tuvaletteki istenmeyen kokulardan kurtulmanızı da sağlıyor.

DEODORANT GÖREVİ DE GÖRÜYOR

Deodorant almayı unuttuysanız ve dışarıya çıkmanız gerekiyorsa üzülmeyin. Pamuğa ağız çalkalma suyunu döküp koltuk altınıza sürebilirsiniz.

SU TOPLAYAN YERE…

Su toplanan bölgede enfeksiyon oluşursa durum daha da kötüleşebiliyor. Pamuğa ağız çalkalama suyu damlatıp günde üç kez su toplayan yere uygulayın. Enfeksiyon kapmaktan kurtulacaksınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.