Günde 6 diş sarımsağı közleyip yerseniz… Közlenmiş sarımsağın olağanüstü bereketleri!

20.03.2019
549
Günde 6 diş sarımsağı közleyip yerseniz… Közlenmiş sarımsağın olağanüstü bereketleri!

Yemeklerimize aroma ve lezzet katan sarımsağın bereketleri saymakla bitmiyor. Natürel antibiyotik olarak adlandırılan sarımsak, bütün bir vitamin ambarı. Sarımsağın bereketleri arasında en çok dikkat sürükleyeni kalp sıhhatine iyi gelmesidir. Pek çok hastalığın rehabilitasyonunda kullanılan bu yiyeceği Romalılar ve Çinliler, tıpta ilaç imalinde kullanmışlardır. Sarımsak, ham, pişmiş ve közlenerek harcanabilen ve bu değişik kullanım biçimlerine göre yararları da değişen bir yiyecek. Peki közlenmiş sarımsak yemenin insan sıhhatine bereketleri nelerdir? Günde 6 diş sarımsağı közleyip yerseniz bedenimizde neler değişiyor? İşte tüm bu suallerin yanıtları ve olağanüstü yiyecek sarımsağın bereketleri…

Çoğu yemeğe aroma katan ve sıhhat açısından muhtelif bereketleri ispatlanan sarımsağın közlenmişini hiç sınadınız mı? Ancak yapılan bir araştırma neticesine göre günde 6 diş közlenmiş sarımsak yemenin sıhhat açısından olağanüstü bereketleri bulunuyormuş.

Yapılan araştırmalar neticesinde günde 6 diş közlenmiş sarımsak harcandığında 24 saatte bedenimizde alana gelen farklılıklar açıklandı.

Soğan sarımsak ve pırasa bir hayli yemekte kullanılıyor. Özellikle soğanlar kapsadıkları antioksidanlar sebebiyle hem asap sistemini hem de bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyorlar. Suratlarca yıldır soğan ve sarımsak seçenek tıp usulü olarak kullanılıyor.

Günde 6 diş közlenmiş veya kızartılmış sarımsak yemeniz halinde 24 saat içinde bedeninizde bu farklılar alana geliyormuş:

4-6 saat: Metabolizmanız süratleniyor. Depolanan yağlar yanmaya ve bedeninizdeki aşırılık akışkanlar atılmaya başlıyor.

6-7 saat: Sarımsağın antibakteriyel özelliği bedene dağılıyor ve kan dolaşımınız tertip ediliyor. Sarımsak bakterilerle savaşmaya başlıyor.

6-10 saat: Sarımsaktaki gıdalar hücresel seviyede bedeni korunup oksidasyondan bedeni gözetiyor.

10-24 saat: Sarımsak alttakileri hakikatleştiriyor:
Kolesterolü tertip ediyor
Damarları arınıyor ve kalp meselelerine karşı gözetiyor

Tansiyonu tertip ediyor
Asap sistemini kuvvetlendiriyor
Bedene ağır metallerin girmesini yasaklıyor

Kemikleri ve eklemleri güçlendiriyor
Bitkinliği önlüyor
Hücrelerin ömrünü uzatıyor

Ayaklarınızın tabanını sarımsak ile ovarsanız… 30 dakikada tesirini gösteriyor!

Mesela ayaklarınızla sarımsak yiyebileceğinizi öğreniyor muydunuz? Evet yanlış dinlemediniz bilimsel olarak ispatlanan bu vaziyet bakın nasıl oluyor… Ayaklarınızın tabanını sarımsak ile ovarsanız, 30 dakika sonra tadını ve kokusunu ağzınızda hissedeceksiniz.

Hepsi sarımsağın mekanik tahribatı sırasında oluşan ve organik bir bileşik olan allisin’den kaynaklanıyor.

Allisin hücre çeperlerine nüfuz edebilmekte, kan dolaşımı yoluyla gezebilmekte ve tat tomurcuklarına ulaşabilmektedir.

İşte bu surattan sarımsak yemekten beğenen insanların yalnızca ağızlarından bedeninden de kötü bir kokusu vardır. Zira koku kanda çözülür.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.