Günde 1 yemek kaşığı ile kanserden korunun!

29.01.2019
317
Günde 1 yemek kaşığı ile kanserden korunun!

Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı, kanserden korunmak ve sıhhatli kalmak için lüzumlu vitaminleri ve vitamin kaynağı yiyecekleri anlattı. İşte kanserden gözeten olağanüstü besinler…

E VİTAMİNİ BEDENDEN TOKSİK MADDELERİ ATAR

Bedenin sıhhatli büyümesi için ehemmiyetli bir kaynak olan E vitamini, kansere karşı gözetici vitaminlerin başında geliyor. E vitamini bedeni toksik maddelerden temizletir ve hür radikaller ile savaşmasına destekçi olur.

Fıstık, antioksidan ve kansere karşı uzuvları gözetici tesiri bulunan E vitamini kaynağı bir besindir.

Her gün 1 avuç kadar harcandığında bedene omega 3-6 ve 9 sağlar ve hücrelerin yenilenmesine destekçi olur. E vitamini kaynağı hakiki zeytinyağı da her gün 1 yemek kaşığı kadar harcandığında omega 6-9 ile kansere karşı önleyici özelliktedir. Özellikle salata ya da yemeklere sonradan ilave edilen zeytinyağı daha tesirlidir.

B VİTAMİNİ KAYNAKLARI KANSERE KARŞI KORUNMA SİSTEMİNİ TAKVİYELER

Bedenin olmasa olmazı B vitamini, kansere karşı korunma sistemini takviyeler. B vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirir ve gözetici tesirini arttırır. Yemeklerin içinde harcanan ya da sote biçimde yenebilen mantar ve zeytinyağı birleştiğinde kanser hücrelerine karşı artı gözetici tesir sağlar.

Ancak mantarın kaynağı güvenilir yerlerden alınmasına dikkat edilmelidir. Kansere karşı tesirli B vitamini kaynağı kuru baklagillerden nohut da kansere karşı bedenin korunma sistemini güçlendirir. En yararlı kuru baklagillerden nohudun haftada en az 2 kere harcanması gerekir.

A VİTAMİNİ KAPSAYAN BESİNLER KANSEROJEN MADDELERİN TESİRİNİ EKSİLTİR

A vitamini kaynakları kapsadığı karotenoidler ile kansere karşı gözetici tesir gösterir. Bedende oluşan kanserojen maddelerin tesirini eksilterek bedeni gözetir. Göz ve beyin içinde bereketli pek çok vitamin kapsayan havuç, kapsadığı karotenoidler ile kansere karşı gözeticidir. Her gün ham biçimde ya da salatalarda havuç harcamak bereketlidir.

A vitamini kaynağı brokoli de sütun, meme ve akciğer gibi pek çok kanser cinsine karşı gözeticidir. Obezite ve pek çok kronik hastalık için tesirli olan brokoli, yüksek antioksidan ve omega 3 içeriği ile kansere karşı savaşta da oldukça tesirlidir.

C VİTAMİNİ, BEDEN DİRENCİNİ ÇOĞALDIRIR KANSERE KARŞI GÖZETİR

Sanıldığının aksine C vitamini yalnızca grip, nezle gibi hastalıklara karşı koruma sağlamaz. Beden mukavemetini artırmak için sıklıkla kullanılan C vitamininin bir hayli çalışmada kansere karşı gözetici tesiri de gösterilmiştir. Antioksidan tesiri ile sıhhatli hayatta ehemmiyetli bir role sahiptir.

C vitamini seviyesini çoğaldırmak için harcanması gereken gıdaların başında maydanoz ve yeşil biber kazanç. Özellikle yüksek oranda C vitamini kapsayan maydanoz bedende oluşan hür radikallerle savaşta oldukça zaferlidir. Aynı zamanda bedenden fazla suyun atılmasına da destekçi olur. C vitamini oranı yüksek olan yeşil biberin de her gün kahvaltı ve salatalarla harcanması önerilir.

KANSERDEN GÖZETEN 9 MUCİZE YİYECEK

Kumpaslı bir biçimde bu besinleri harcayarak kanser hastalığına karşı bağışıklık kuvvetlendirebilir, kanser hücrelerini öldürebilirsiniz! İşte elimizin altındaki çare yiyecekler…

FRAMBUAZ

Bedendeki zehirli madde maddeleri dışarı atar, kanı pakler. Bedene zindelik verir. Ateş düşürücü tesiri sebebiyle ateşli hastalıklarda bereketlidir. Romatizma, nıkris, anemi ve tüberküloz hastalıklarına karşı verimlidir. İdrar söktürücü özelliğiyle kabızlığı giderir.

Olgunlaşmış, taze frambuaz bol ölçüde A vitamini barındırır ve çok bereketlidir. Dokuları sıkılaştırıcı ve kuvvetlendirici tesiri vardır.

KİVİ

Lif açısından da zengin bir yiyecek olan kivi bağırsakları çalıştırarak sindirimi basitleştirir ve kabızlığı önler. Bedeni ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Nezle ve grip gibi soğuk algınlıklarına iyi kazanç. Soluk açıcı tesiri ile astımlılara bereketlidir

Başta göğüs kanseri olmak üzere, kanser yaradılışına ve ilerlemesine karşı gözeticidir. Kan tazyikini dengeler. Tansiyonu ve kandaki kolesterol oranını düşürür. Karaciğeri çalıştırır ve kanı pakler. Anemiye ve mide rahatsızlıklarına iyi kazanç. İhtiyarlamanın ciltteki bulgularını eksiltir.

FESLEĞEN

Sakinleştirici özelliği ile bedeni gevşetir. Enerji verir. İştah açıcıdır. Hazımsızlığı giderir. Öksürüğü ve baş dönmesini keser. Ağız içindeki yaralara karşı bereketlidir. Arı sokmasında zehrin tesirini eksiltir. Çayı yapılıp içilirse bağırsak gazlarını giderir. Cildi gevşetir. Fesleğen ile hazırlanan losyonlarla saç tenine masaj yapılırsa saç köklerini kuvvetlendirir. Fesleğen yağı selülit şikayetlerini eksiltir.

DOMATES

Özellikle lif açısından zengin kabuklarıyla yenildiğinde sindirimi basitleştirir. Mide ve bağırsakların kumpaslı çalışmasına destekçi olur ve kabızlığı giderir. İyi bir idrar söktürücüdür ve bedendeki hasarlı maddelerin uzaklaştırılmasına destekçi olur. Böbrek taşlarının düşürülmesine destekçi olur. Kanı pakler. Kanseri, özellikle de prostat kanserini önlemede çok tesirlidir. Kalp hastalıklarına karşı gözeticidir. Damar sertliği ve romatizmaya iyi kazanç. İhtiyarlamayı geciktirir. Cilde tazelik verir.

BÖĞÜRTLEN

Bedendeki hasarlı maddelerin arınılmasına destekçi olur. İyi bir antioksidandır. Tansiyonu düşürür ve vücudu güçlendirir.Kadınlarda görülen beyaz akıntıları kesmeye destekçi olur. Olgun Böğürtlen idrar söktürücüdür ve kabızlığa iyi kazanç. Çiğ Böğürtlenin ise ishal kesici özelliği vardır ve aşırısı kabız yapabilir. Böğürtlen gözleri kuvvetlendirir ve ayaklardaki kabarıklığı eksiltir. Basura iyi kazanç.

YEŞİLÇAY

Yeşil çay insan ömrünü uzatır ve insan sıhhatine çok bereketlidir! Perhiz yapanlar emin kullanmalıdır! Anti hipertansif tesiri, anti bakteriyel tesiri, antiviral tesiri ve nöroprotektif tesiri vardır. Kalp rahatsızlığı olanlar, obezite, Parkinson, Alzheimer gibi hastalıklar bazı kanser cinslerinde yeşil çay çok ama çok bereketlidir. Kalp hastalıklarını önlemede ve yavaşlatmada yeşil çay içenler içmeyenlere göre %26 daha az tehlike taşımaktadırlar.

Bakteriyel ve viral hastalıklara karşı mukavemet sağlar. Nörodejeneretif hastalıkların önlenmesinde tesirlidir. Alerjilere iyi kazanç. Artrit’e iyi kazanç. Kemik- mineral yoğunluğunu arttırır. Bağışıklık geliştirmeye destekçi olur. Grip bulgularını ve soğuk algınlığının yok etmede ehemmiyetli bir yardımcıdır.

Meme, pankreas, yumurtalık, kolerektal, ağız, sütun ve prostat kanseri gibi muhtelif kanser cinslerine karşı müdahalede yeşil çay bereketlidir. Cerahatleri ve ödemleri maniler. Diyabetle gayrette yeşil çay size bereketli olabilir. İnmeleri yasaklamada tesirlidir. Devingenlik verir. Kan tazyikini kumpaslar. Obezite ve damar hastalıklarında balanslı beslenme ve egzersizle beraber uygulandığında çok bereketli neticeler vermektedir. Şeker hastalığını önlemede son derece bereketlidir.

KIRMIZI BİBER

Beta karoten ve C vitamini açısından zengin bir yiyecek olan Kırmızıbiber bağışık sistemini kuvvetlendirerek bedenin hastalıklara,özellikle de kolera gibi bulaşıcı hastalıklara, karşı direncini çoğaldırır. Sindirimi basitleştirici ve iştah açıcı tesiri vardır.

İshali kesmesinin yanında, iyi bir idrar ve gaz söktürücüdür. Kansere karşı tesirli bir gözeticidir. Serinletici ve solunum yollarını açıcı özelliği ile soğuk algınlığı, grip, bronşit gibi solunum yolları rahatsızlıklarına ve öksürüğe iyi kazanç. Romatizma, diş ve boğaz ağrılarını rahatlatır. Asapları yatıştırır. Cinsel eforu arttırır.

CEVİZ

Kapsadığı Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri sayesinde beyin ve zihin gelişimini takviyeler. Bedene enerji verir. Belleği kuvvetlendirir. Bedendeki hasarlı maddelerin bedenden uzaklaştırılmasına dayanak eder. Kolesterolü düşürmeye yardımcıdır.

Hazımsızlığı giderir. İshal, kabızlık ve dizanteriyi giderir. Göğüs sızılarında ve öksürükte verimi görülür. Ceviz yağı Bağırsak kurtlarını döker. Ciltteki kirlere sürülüp ovulursa kirleri giderir. Nasırlara sürülürse iyileştirir. Ceviz, Bal ile beraber yenirse hemoroide iyi kazanç.

TURP

Karaciğere çok bereketli bir yiyecek olan turp bütün bir karaciğer arkadaşıdır. Karaciğeri kuvvetlendirir ve şişliğini indirir. Sarılığa karşı da bereketlidir. Böbrek kumlarını ve safra taşlarını dökmeye destekçi olur. Romatizma ve siyatikte bereketlidir. Astım ve bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına iyi kazanç. Öksürüğü keser. İdrar söktürür ve kabızlığı giderir.

Uyarıcıdır. İştah açar. Mikrop öldürücüdür. Bedeni ve diş etlerini güçlendirir. Kalp ve damar sıhhatine bereketli olmasının yanında kansere karşı da gözetici tesirlere sahiptir. Şeker hastalarına da bereketlidir. Turp cilt bakımı için de verimlidir. Cilde tazelik, saçlara ise parlaklık verir. Sivilce ve egzamayı geçirmeye destekçi olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.