Gözlerinizi büyük göstermenin yolları

09.03.2019
2.170
Gözlerinizi büyük göstermenin yolları

Gözlerinizi olduğundan büyük ve kocaman göstermek için bir hayli usul vardır. Ancak size bahsedeceğimiz bu usulleri minik makyaj şikeleriyle hakikatleştirebilirsiniz. İşte makyaj şikeleriyle gözlerinizi büyük göstermenin yolları…

Göz altınızdan başlayın

Öncelikle bitkin göz altı torbalarınızdan kurtulun. Yapışık göz pedlerini kullanabilirsiniz. Böylece göz altı torbalarını ve buruşukluğu en az indirebilirsiniz. Bunun için ya buz usulü ya da salatalık usulünü deneyin.

Göz bölgenizi aydınlatın

Makyaj şikelerine başlarsak, öncelikle göz altı bölgenizi aydınlatmakla işe başlayın. Koyu milleteler ve morluklar sizi bitkin gösterecektir. Doğru bir kapatıcıyla cilt tonunuzu dengeleyebilirsiniz. Göz bölgenizi aydınlatmanız daha sıhhatli bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Kirpiklerinizi kıvırın

Her bayan kıvrık kirpiklere sahip olmak ister ama onları kıvırmayı unutur. Bunun için yalnızca 20 saniyenizi ayırmak yeterli olacaktır. Ayrıca maskara sürmeden olmaz. Bol bol sürün ki kıvırdığınız kirpikleriniz daha yoğun ve dolgun görünsün.

Eyeliner uygulayın

Gözlerinizi olduğundan kocaman göstermek istiyorsanız, eyeliner bu mevzuda size takviyeci olacaktır. Bunun dışında kesinlikle gözünüzün alt kısmına da nude kalem uygulayalın.

Parlak farlar seçim edin

Parlak ve simli farları seçim ederseniz gözleriniz daha aydınlık görünecektir.

Kaş dipleriniz ehemmiyetli

Kaş diplerinize highlighter sürün. Göz pınarlarınıza sarih tonlarda farı sürerken kirpik diplerinizi siyah kalemle çerçeveleyin. Netlikle gözünüzün iç kısmına siyah kalem uygulamayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.