Gözler İle İlgili Bilmemiz Gereken Önemli Belirtiler

21.09.2019
129
Gözler İle İlgili Bilmemiz Gereken Önemli Belirtiler

Göz seğirmesi genellikle yorgunluk, stres, aşırı miktarda tütün, alkol, kafein ve diğer birkaç faktörden kaynaklanır. Ancak doktorlar bile gözün seğirmesine neden olan şeyin kesin nedeni hakkında emin değillerdir.

Tahriş ve kuru gözler gibi önemli sayıda alerji gözlerde seğirmeye neden olabilir. Bazı durumlarda göz seğirmesi, blefarospazm (ayrıca göz kapaklarının anormal şekilde yanıp sönmesi veya spazmı olarak da bilinir) veya amilorotik lateral skleroz (ALS) veya daha yaygın olarak Lou Gehrig hastalığı olarak bilinen gibi daha ciddi ve ciddi bir nörolojik rahatsızlık belirtisi gösterebilir.

İstatistikler, ABD’de her yıl yalnızca 2000’den fazla vakanın geliştiğini göstermektedir, yetişkinlik yaşlarının ortasındaki geç dönemlerde Blefarospazm’ın kadınlarda erkeklerden daha fazla gelişme olasılığı vardır.

Zamanında tespit edilirse, Blefarospazm o kadar ciddi değil. Işığa karşı daha duyarlı olabilir, bulanık bir görüş elde edebilirsiniz ve durum ilerledikçe tüm yüzünüz bile seğirmeye başlayabilir.

Göz seğirmesi sadece birkaç dakika sürerse, endişelenmeniz gereken bir şey değildir. Ancak, bir saatten fazla sürerse doktora başvurmanız gerekir.

Belirtilerdeki körüklerden herhangi birini yaşarsanız, mümkün olan en kısa sürede doktora gitmenizi öneririz.

  • Üst göz kapağı sarkmaya başlar.
  • Seğirmek göz kapağının tamamen kapanmasına neden olur
  • Gözler şişmeye başlar ve kırmızı gözler alır veya göz akıntısını fark edersiniz.
  • Tüm yüzünüzdeki spazmları deneyimleyin.

Eğer durum doktorunuzdan daha ciddi ise, sizi bir nöroloğa veya diğer uzmanlara yönlendirecektir. Nörolojik bozukluk olmadığından emin olmak için ayrıntılı bir kontrol yaptırmanız çok önemlidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.