Göz Çevresindeki Tortuların Sebepleri Ve Doğal Çözümleri

05.10.2019
169.543
Göz Çevresindeki Tortuların Sebepleri Ve Doğal Çözümleri

Güzel formunda kötü görünmüyorlar mı? Evet onlar yapar! Gözünüzün yakınındaki bu birikintiler, kötü görünmenin yanı sıra gelecekte çok sayıda sorun yaratabilecek yüksek kolesterol seviyeleri olabilir.

Basit bir işlemle kaldırılabilirler, ancak bu riski almak ister misiniz? Sizin pazarlık yaptığınızdan daha fazlasına yol açabilir ve vizyonunuzu kaybedebilirsiniz. Öyleyse neden daha kolay bir alternatif almıyorsunuz, ki bu biraz daha zaman alabilir ancak etkili olabilir mi?

İşte dikkat etmeniz gereken şeyler.

Hint yağı

O çok basit. Yapmanız gereken tek şey Castor Oil’e bir miktar pamuk batırın ve onu gözlerinizin etrafındaki tortulara uygulayın. Ayrıca, bant boyunca yağın uzun süre çalışmasını sağlamak için, genellikle gece uyuduğunuzda da bantlayabilirsiniz. Uyandığınızda, dikkatlice çıkarmak için not alın ve uygun şekilde durulayın.

Elma sirkesi

Bu birikintileri gidermek istiyorsanız Apple Cider her zaman iyi bir bileşendir. Sirke yine de iyi bir kolesterol düşürücüdür, yani ya içebilir ya da pamuğa uygulayabilir ve tortular üzerine sürtebilirsiniz.

Çemen tohumları

Başka bir basit tarif. Çemen otu tohumlarını gece boyunca bir bardak suya batırın ve ertesi gün boş bir mideyle alın. Listedeki diğer bütün tarifler gibi, onu da doğrudan o noktalara uygulayabilirsiniz.

Soğanlar

Soğan suyu, tuz ve su karışımı alın ve uyumadan önce gözünüzün yakınına uygulayın. Gözlerinize çok yakın ovalamamaya dikkat edin. Sabah düzgün bir şekilde durulayın. Ayrıca suyunuza bir miktar soğan suyu da ekleyip içebilirsiniz.

Muz kabukları

Muhtemelen hepsi en basiti, biraz muz kabukları alın ve bir gecede lekelerinize bantlayın. Ertesi sabah çıkarın ve yeri iyice durulayın. Her gece en iyi sonucu almak için yapmalısın.

Kişniş

Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir bardak su ve biraz kişniş yaprakları 15 dakika bekletilir. Sonra iç. Ancak, bir seferde içmeyin. Günün üzerinde boşluk bırakıp düzenli aralıklarla içilir.

Portakal suyu

Portakal Suyu, vücudunuzdaki LDL kolesterol miktarını azaltmak istiyorsanız çok faydalıdır. Bu yüzden düzenli olarak ve olabildiğince sık içmelisiniz. Daha sonra, bu noktalar kaybolur.

Badem

Muhtemelen listedeki en lezzetli olanı, ağaç fındıklarının kolesterolü düşürmesi için mümkün olduğunca sık badem yemeyi denemelisin. Yan bir notta, sütünüze badem de ekleyebilir, ya içebilir veya lekelere uygulayabilirsiniz. Sonra cildiniz tekrar lekelenirken izleyin.

Ayrıca günlük diyetinize iyi bakmalısınız; kolesterol seviyenizi kontrol altında tutmak için çok fazla lif yiyin ve düzenli olarak egzersiz yapın.

Gördüğün gibi, bıçaklarla ve başka şeylerle uğraşmak için gerçekten uğraşmak zorunda değilsin. Veya bir OT panik.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.