Göz çevresindeki Kolesterol Yatakları Nedenleri ve Doğal Çözümleri

06.09.2019
3.713
Göz çevresindeki Kolesterol Yatakları Nedenleri ve Doğal Çözümleri

Gözünüzün etrafında farklı boyutlarda sarımsı lekeler fark ettiyseniz, kan kontrolü yapmalısınız, bu yüksek kolesterol belirtisi olabilir.

Bu lekeler veya aynı zamanda kolesterol birikimi olarak adlandırılan göz kapaklarının üzerinde veya gözlerin köşelerinde bile gözlerin her yerinde görünebilir. Rahatsızlık vermese bile, gerçekten hoş bir manzara değil. Cerrahi olarak çıkarılabilirler, ancak göze çok yakın yerleştirildiklerinde önerilmez.

Bu lekeler her zaman yüksek kolesterol demek zorunda değildir, ancak belirtilerden biridir, bu yüzden bunu görmezden gelin ve kanınızı kontrol edin. Kolesterol birikintileri gibi görünüyorlarsa, işte bunlardan nasıl kurtulacağınıza dair bazı iç hukuk yolları:

GÖZ ÇEVRESİNDEKİ KOLESTEROL BİRİKİMİ NEDENLERİ

Genellikle kolesterol birikintileri yaşlı insanlarda fark edilir, ancak bu kimseye yapamayacağı anlamına gelmez. Ayrıca diyabet, bazı kanser türleri ve metabolik bozukluklar gibi diğer koşullar tarafından da kışkırtılabilir. Tüm bu koşulların sonucu kandaki yüksek lipid seviyeleri olabilir, bu nedenle kolesterol birikintilerinin ortaya çıkmasına katkıda bulunur.

GÖZ ÇEVRESİNDEKİ KOLESTEROL BİRİKİNTİLERİNDEN KURTULMANIZA YARDIMCI OLABİLECEK DOĞAL İLAÇLAR

Hint yağı Saf soğuk pres hint yağı bir pamuk topun üzerine koyun ve kolesterol birikintilerine uygulayın. Yağla ıslanabilmesi için pamuk topuna masaj yapabilir veya bantlayabilir ya da gece boyunca kalmasına izin verin ve sabahları ılık suyla durulayın. Yağdaki asit, kolesterol birikintilerinin görünümünü azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Elma sirkesi: Elma sirkesi kolesterol seviyesini düşürür, böylece düzenli olarak alabilir ya da pamuklu bir bilye (suyla seyreltilmiş) koyabilir ve bölgeye uygulayabilirsiniz.

Çemen otu tohumu: Çemen otu tohumlarını suya koyun ve gece boyunca bırakın. Kolesterol seviyesini düşürmek için sabahları aç karnına içilir. Sıvı, gözlerin etrafındaki alana da uygulanabilir.

Soğan: Biraz soğan suyu ve tuz karışımı yapın ve birkaç saat bekletin. Yatmadan önce sadece etkilenen bölgelere uygulayabilir ve gece boyunca bırakabilir veya masaj yaptırabilirsiniz. Ayrıca, suyunuza bir miktar soğan suyu ekleyerek kolesterolü azaltabilirsiniz.

Muz kabukları: Olgunlaşmış bir muz kabuğunun içini etkilenen bölgeye koyun, bandaj ile sabitleyin ve bir gece bekletin. Sabahları çıkarın ve bölgeyi yıkayın. En iyi sonuçlar için, işlemi her gece tekrar etmenizi öneririz.

Kişniş: Kişniş tohumlarını yaklaşık 10 ila 15 dakika ılık suda bekletin. Suyu günde birkaç kez içmek, kolesterolü düşürmenize yardımcı olur.

Portakal suyu: Portakal suyu, LDL kolesterolünüzü iyileştirmenize yardımcı olabilir, bu nedenle günde birkaç kez portakal suyu içmek, kolesterolü azaltmanıza yardımcı olabilir, sonuç olarak göz çevresindeki birikintiler kaybolur.

Badem: Badem gibi ağaç yemişlerinin kolesterolü iyileştirdiği bulunmuştur. Ayrıca bir süte badem tozu ekleyebilir ve macunu bölgeye uygulayabilirsiniz.

GÖZ ÇEVRESİNDEKİ KOLESTEROL BİRİKİMİNİ DOĞAL OLARAK YÖNETEN DİĞER YÖNTEMLER

Kolesterol birikimini azaltmak istiyorsanız, kolesterol seviyesini düşürmek gerçekten önemlidir. Kolesterolü azaltmak günlük yaşamda birçok değişiklik gerektirir. Öncelikle lif bakımından zengin yiyecekler yiyerek ve düzenli olarak egzersiz yaparak sağlıklı kilonuzu korumanız gerekir, daha sonra sigarayı bırakmanız, alkol, kırmızı et ve süt ürünleri alımını en aza indirmeniz gerekir. Sonunda, olabildiğince çok meyve ve sebze ekleyin.

Bu birikintiler, diyabet gibi diğer koşullar tarafından tetiklenirse, kandaki lipit seviyelerinin yükselmemesi için uygun tedaviyi bulmanız gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.