Göğüs Kırışıklıklarını Silmenin 7 Kolay Yolu

09.09.2019
5.595
Göğüs Kırışıklıklarını Silmenin 7 Kolay Yolu

Göğüs cildiniz yüz cildiniz kadar hassastır, ancak pek çok kadının genellikle ona fazla dikkat etmediğini iddia ediyoruz. Hidrasyona öncelik vermeyiz ve bölgeyi sert kimyasallara ve güneş ışınlarına maruz bırakarak erken kırışıklıklar oluşmasına izin vermemeliyiz. Neyse ki, bizim için kaçmak için basit yollar var ve bazı durumlarda, bunu tersine çeviriyor.

Şifalı Tarifler , size çok fazla çaba gerektirmeyen kırışıklıkları tedavi etmenin kolay yollarından bazılarını iletmek istiyor.

1. Sırt üstü yatma alışkanlığı geliştirin.

Yanınızda yatmak veya karnınıza oturmak, kırışıklıklar oluşmasının sebeplerinden biri olan cildinizi katlayabilir. Bunu önlemek için sırt üstü yatın ve bir alışkanlık haline getirin. Aynı pozisyonda kalmanıza yardımcı olmak için dizinizin altına bir yastık koyarak veya vücudunuzun her iki tarafına 2 yastık koyarak kendinizi eğitebilirsiniz. Ayrıca, büyük bir bonus kazanacaksınız: Bu numara ile sarkık göğüslerden de kaçınacaksınız!

2. Kendinizi ev yapımı göğüs “maskesi” ile şımartın

Basit bir aloe vera göğüs “maskesi” ile anında göğüs gençleştirme yaparken rahatlayın ve sakinleştirin. Bir kalın aloe vera yaprağı kesin , çevresindeki cildi çıkarın ve iç jeli göğsünüze 20 dakika boyunca uygulayın. Aloe vera cildinizin doğal nemini korur, böylece dehidrate olmaz ve kolay çatlamaz. Bu tedavi kırışıklık oluşumunu önler ve cildinizin parlamasını sağlar.

3. Sıcak suyun duşta doğrudan göğsünüze sıçramasına izin vermeyin.

Bu kötü bir fikir çünkü yüksek su sıcaklıkları cildin doğal yağlarını kurumaya bırakıyor ve kırışıklıkların görünümünü kolaylaştırıyor. Göğüs cildinize doğrudan yapmak, yalnızca işlemi ilerletir. Bunun yerine, duştan doğal olarak başınıza, omuzlarınıza, sırtınıza, vs.

4. Birkaç şınav ile kasları güçlendirmek için göğüslerinize bir egzersiz yapın.

Göğüs kaslarınız zinde ise , cilt sarkma ve yerçekimi kurbanı olma eğilimindedir. Basit bir egzersiz yaparak kaslarınızı ve cildinizi sıkın. Her gün duş almadan önce 20 şınav çekebilir ve bu küçük egzersizin göğsünüzdeki yaşlanma sürecine meydan okumasına yardımcı olabilir.

5. Cilt katlanmasını ve kırışıklık oluşumunu en aza indirmek için gerçek sütyen ölçünüzü kullanın.

Göğüsleriniz destekleyici sütyenle doğru doğal pozisyonda dinleniyorsa, dekolte yerçekimi tarafından aşağı sürüklenmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca da en aza sürtünmeyi senin üzerinde cilt . Bu, daha pürüzsüz bir cilt ve daha az görünür kırışıklık anlamına gelir.

6. Göğsünüze masaj yaparak cildinize oksijen verin.

Göğüs masajı bölgeye kan akışını uyarır , cildinizi oksijenle doldurur ve yaşlanma sürecinin görünmesini önler. Bazı nemlendiricileri parmaklarınıza yerleştirin, göğsünüzün üzerine kaydırın ve dairesel hareketlerle yumuşakça bastırın. Göğüs bölgesine ve göğüslerinize odaklanın. Bu bana biraz zaman ayırmak, rahatlamak ve cildinizin sağlığını korumak için harika bir yol.

7. Güneşten koruyucu uygularken çatlamanızı ihmal etmeyin.

Çok fazla güneş almak , UV ve UVB ışınlarının cildinize derinlemesine nüfuz etmesini sağlar. Bu, göğsünüzdeki cilde hızla zarar verir, çünkü oldukça hassastır ve kırışıklıkların görünümünü hızlandırır. Bunu önlemeye yardımcı olmak için, yüzünüzde yaptığınız gibi günlük 30 günden SPF ile güneş koruyucu uygulayın.

Sadece bu numaralara bayılmıyor musun? Dünya ile paylaşmak istediğiniz göğüs kırışıklıklarının nasıl tedavi edileceğine dair eski bir aile sırrınız var mı? Lütfen yorum bölümünde yapın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.